Warsztaty Dramatopisarskie z Maliną Prześlugą

Zapraszamy na warsztaty sztuki pisania, wszystkich rozkochanych w literaturze dla dzieci i młodzieży, a także scenie teatralnej, na której literatura ta odnajduje swoje formy, kształty, dźwięki i kolory.
Podczas warsztatów poznamy autorskie techniki tworzenia opowieści oraz konstruowania sztuki teatralnej. Poświęcimy czas na pracę z bohaterem, a poprzez pisemne próbki i zadania kreatywne, zmierzymy się z podstawowymi zasadami pisania na scenę. Zapoznamy się z ćwiczeniami na użyteczność wyobraźni w procesie twórczym, a także dowiemy się jak skutecznie wykorzystywać intuicję.

Kto prowadzi?  Malina Prześluga
Kiedy i o której godzinie?  19-20 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00
Gdzie? Teatr Dzieci Zagłębia, scena kameralna
Dla kogo?  Młodzież (16+) i dorośli
Ile kosztuje?  30 zł / os.
Ile trwają warsztaty? 2 h/dzień
Jak się zapisać? Należy wypełnić zgłoszenie i przesłać go na adres mailowy: sekretariat@teatr.bedzin.pl, maila zatytułować: ZGŁOSZENIE NA WARSZTATY.
Co ze sobą zabrać? Dobry humor i głowę pełną pomysłów
UWAGA! Zapisy trwają do 12 kwietnia 2023 r. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenie POBIERZ

Malina Prześluga

Dramatopisarka, pisarka, kulturoznawczyni. Kierowniczka literacka i dramaturżka Teatru Animacji w Poznaniu. Autorka kilkudziesięciu dramatów i kilkunastu książek dla dzieci (jej „Ziuzia” w 2013 otrzymała tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY) oraz wielokrotnie nagradzanych tekstów dramatycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej dramaty są publikowane w Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży i Dialogu oraz wystawiane w teatrach dramatycznych i lalkowych w Polsce i zagranicą. Laureatka konkursów dramaturgicznych, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2013 r. „Chodź na słówko”, 2016 r. „Smoki”), trzykrotna laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Dramaturgicznego Strefy Kontaktu (2015 r. „Garnitur Prezydenta”, 2017 r. „Nie ma”, 2021 r. „Kobieta i życie”), Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (2007, 2009, 2010, 2011, 2013, 2015, 2016, 2018), Konkursu Metafory Rzeczywistości (2013 r. „Kwaśne Mleko”). Dwukrotna laureatka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2020 r., za dramat „Debil”, 2022 za „Jeszcze tu jesteś”).

Otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dokonania w dziedzinie literatury i dramaturgii dla dzieci (2015), Medal Młodej Sztuki (2012) oraz Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2015). Laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Poznania (2020).

Jej dramaty zostały przetłumaczone na języki: francuski, angielski, niemiecki, czeski, chorwacki, bułgarski, ukraiński, rumuński, białoruski, rosyjski i węgierski.