WARSZTATY

TEATRALNE ZAKAMARKI

Lekcja teatralna w formie spaceru z przewodnikiem po budynku Teatru Dormana.

Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki, poprzez ustalenie obsady, próby, produkcję scenografii, rekwizytów i kostiumów, po premierę i dalszą eksploatację. Widzowie wejdą na scenę, zajrzą za kulisy, przyjrzą się sznurowni, zerkną do garderób i przyjrzą się pracy w pracowniach plastycznych i na sali prób. Przekonają się w jaki sposób zasłania się kurtynę i zmienia się dekoracje, w jaki sposób na scenie pada deszcz, grzmi, świeci słońce i wieje wiatr.

Przewodnik ujawni, co dzieje się za lalkowym parawanem. Przybliży także pokrótce historię Teatru Dormana, opowie kilka teatralnych anegdot, omówi parę funkcjonujących w teatrze przesądów, zdradzi także znaczenie terminów takich jak sztankiet, próba generalna, inspicjent. Treść lekcji jest dostosowana do wieku uczestników.

Czas trwania: 45-60 minut
Wiek: od 3 do 14 lat
Cena: dla grupy powyżej 20 os. – 15 zł od osoby
dla grupy poniżej 20 os. – 260 zł od grupy

Lekcje teatralne odbywają się dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli w siedzibie teatru przy ul. Teatralnej 4. Rezerwacje przyjmuje Biuro Obsługi Widowni pod numerem telefonu 514 874 980.

Z TOSIĄ TO PROSTE!

CZYLI LOGOPEDIA NA WESOŁO!

wkrótce…