Za-skok
Opis spektaklu
Pewnego dnia Pewna Kura znalazła się na podwórku w centrum miasta. Jak się tam znalazła, kogo tam spotkała, jakie miała przygody? Co jest fajnego w zabawach podwórkowych i czy kury mogą latać?
Na te i nie tylko te pytania odpowiemy podczas spektaklu, którego formuła dostosowując się do potrzeb percepcyjnych Najmłodszych, angażuje Widzów zapraszając Ich do wspólnych działań.
ZA-SKOK to spektakl, który jest częścią projektu Na-Łączach w ramach 23. Biennale Sztuki dla dziecka „Spotkanie jako Sztuka” organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi do piątego roku życia, by wspólnie dostrzec i wprowadzić elementy niezwykłości do naszego codziennego otoczenia.
Ważnymi elementami, współtworzącymi przestrzeń i muzykę spektaklu, są pozornie zwyczajne, wszystkim znane przedmioty. Wspólna gra skojarzeniami i znaczeniami, które nadajemy, na przykład piłce czy drabinie, jest teatralną formą pobudzania wyobraźni Widza i nawiązaniem do tradycji zaproponowanej przez patrona naszego teatru – Jana Dormana. Innym nawiązaniem jest to, że Widzowie po obejrzeniu spektaklu w ramach specjalnego spotkania wykonają rysunki będące szczególną formą spotkania Widzów z Twórcami.
Projekt Leny Alberskiej – laureatki Konkursu na Projekt Wydarzenia Artystycznego dla Dzieci i Młodzieży – został zrealizowany przy współpracy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka. Spotkanie jako sztuka.
Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

Twórcy
-
Lena Alberska
reżyseria
-
Małgorzata Dębska
dramaturgia
-
Bartłomiej Alberski
muzyka
-
Aleksandra Miska-Iwańczyk
scenografia i kostiumy
Obsada
- Agata Madejska
- Stefan Szulc
- Patrycy Hauke