Nominacje do Złotych Masek za rok 2022!

Jesteśmy dumni z 6 nominacji i gratulujemy wszystkim nominowanym. Trzymajcie kciuki!

Nasze nominacje:

👉 Kategoria SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW
– „Pasterka i kominiarczyk” Hansa Christiana Andersena w adaptacji Daniela Arbaczewskiego, w reżyserii Arkadiusza Klucznika w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.
– „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Marty Wiśniewskiej w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

👉 Kategoria AKTORSTWO ZA ROLĘ W TEATRACH LALKOWYCH
– Ewa Zawada za rolę Pasterki w spektaklu „Pasterka i kominiarczyk” Hansa Christiana Andersena w reżyserii Arkadiusza Klucznika w adaptacji Daniela Arbaczewskiego w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.
– Agata Małycha-Szczypuła za rolę Ośmiornicy w spektaklu „Złota” w adaptacji Anny Wieczorek w reżyserii Anny Wolszczak w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

👉 Kategoria CHOREOGRAFIA / RUCH SCENICZNY
Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka za choreografię w spektaklach: „Koty” Andrew Lloyd Webber’a w reżyserii Jakuba Szydłowskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Marty Wiśniewskiej w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

👉 Kategoria NAGRODA SPECJALNA
Monika Urbaniak za projekt plakatu do spektaklu „Złota” w adaptacji Anny Wieczorek, w reżyserii Anny Wolszczak w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.