Zorro

Spektakl Familijny

Reż. Arkadiusz Klucznik

Przenieśmy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego Gubernatora ludności wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjmy najgorętszą przygodę sezonu! Walczmy o dobro, by wśród tętentu kopyt, świstów szpad i zalotnych szeptów kobiet ocalić Nuevo Leon.

Pełnowymiarowa obsada, popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką składają się na doskonały spektakl będący najbardziej wyczekiwaną premierą teatru familijnego w regionie. Zawitajmy do Teatru Dormana, gdzie czeka na nas zamaskowany el Zorro i przygoda ostra jak jego szpada!

Twórcy

Autor: Dariusz Czajkowski
Reżyseria Arkadiusz Klucznik
Scenografia Mariusz Napierała
Kostiumy Katarzyna Sankowska
Ruch sceniczny Urszula Pietrzak
Akrobatyka Michał Stanek
Fechtunek Maciej Piotrowski
Muzyka Tercet Egzotyczny, Katarzyna Dziewiątkowska
Asystent reżysera Ewa Zawada
Inspicjent Edyta Dziura
Obsada Katarzyna Bała, Edyta Dziura, Milena Jabłońska, Sara Lech, Agata Madejska, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Karol Gaj, Patrycy Hauke, Jacek Mikołajczyk, Rafał Pietrzak, Stefan Szulc, Wojciech Żak

Premiera 2 grudnia 2017
Czas trwania 1 godzina 20 minut (w tym przerwa)
Wiek od 7 lat

Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty

Warsztaty do spektaklu "Zorro":
"Witajcie w Meksyku! "

Warsztaty dedykowane spektaklowi Zorro pozwolą młodym widzom jeszcze dłużej bawić się w cudownej atmosferze słonecznego Meksyku! Zajęcia przybliżają widzom kolorowy folklor i niepohamowany temperament kraju będącego miejscem akcji spektaklu i źródłem legendy o Zorro. Podczas warsztatów uczestnicy przejdą krótki kurs hiszpańskiego, poznają meksykańskie gry i zabawy, dowiedzą się jak brzmi muzyka Mariachi i jak wyglądają obrazy Diego Rivery.

Dzięki zajęciom młodzi widzowie dostrzegą związek między meksykańską kulturą a kształtem inscenizacji Zorra obejrzanej w Teatrze Dormana. Odkryją powiązania między różnymi dziełami sztuki, które wzajemnie na siebie wpływają tworząc różnorodność współczesnej kultury.

Czas trwania 45 minut
Wiek od 6 do 13 lat
Cena 10 zł
Ilość osób minimum 20, maksimum 30

Warsztat może odbyć się na kilka dni przed lub po spektaklu w szkole lub przedszkolu uczestników lub w siedzibie teatru. Rezerwacja warsztatów odbywa się pod numerem Biura Organizacji Widowni pod numerem 32 267 73 12.

Poza warsztatami Teatr Dormana oferuje także lekcje teatralne, odbywające się w siedzibie Teatru, których treść nie jest powiązana z konkretnymi przedstawieniami, i które mogą odbyć się po dowolnym przedstawieniu. Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej