Złodziej czasu

Spektakl Familijny

Reż. Waldemar Wolański

"Złodziej czasu" to baśń w klasycznym ujęciu, gdzie bohaterowie swobodnie przemieszczają się pomiędzy światem realnym i fantastycznym, a zdarzenia rozgrywają się w nieokreślonym miejscu i czasie. Właśnie ów czas i jego odcienie są głównym tematem spektaklu w reżyserii Waldemara Wolańskiego.

W pracowni Zegarmistrza czas na chwilkę zatrzymuje się za sprawą ciepłego wspomnienia ferii spędzanych u dziadków. Dom dziadków pachniał ciepłą herbatą i szarlotką babci, a sami oni kryli mnóstwo tajemnic z przeszłości...

"Niektórzy nazywają go Zegarmistrzem, inni Czarnym Magiem, ale ja nazywam go po prostu Złodziejem Czasu, bo tym on właśnie jest. (...) Z każdej ukradzionej sekundy robił małe śrubki, z każdej minuty kółko zębate. Z każdą ukradzioną godziną przybywało mu mechanizmów i Zegarmistrz zaczął budować swój zegar".

Legenda głosi, że gdy tylko zły Zegarmistrz zbuduje swój zegar, to świat przestanie istnieć. Wnuk, aby powstrzymać Złodzieja czasu i uratować stracone chwile, postanawia wyruszyć do magicznej Krainy Czasu i odzyskać to, co najważniejsze!

Wzruszająca opowieść o przemijaniu, ale również o usilnym poszukiwaniu utraconego czasu, ogromnej chęci zatrzymania go, a przede wszystkim potrzebie odzyskania straconych bezpowrotnie chwil.

Każdy dziś marzy o dobie trwającej 48 godzin, a jednak czasu nie można zatrzymać, zamknąć w pudełku, a już na pewno odzyskać czy wypożyczyć. Można go jedynie "ofiarować komuś, kto za nami tęskni, kto do serca czas nasz schowa".

Twórcy

Scenariusz i reżyseria Waldemar Wolański
Scenografia Joanna Hrk
Muzyka Krzysztof Dzierma
Konsultacje wokalne Grzegorz Seweryn
Wizualizacje Aleksander Joachimiak
Produkcja Patrycja Kundro
Inspicjent Edyta Dziura

Obsada Katarzyna Bała, Adrianna Bieżan, Patrycy Hauke, Jacek Mikołajczyk, Stefan Szulc, Wojciech Żak.

Premiera 25 września2021
Czas trwania 1h 45 min (z przerwą)
Wiek od 6 lat