Skąd słonie mają trąby?

Baby Scena

Reż. Vincent Meyburgh

Zapraszamy najmłodszych widzów w podróż do dalekiej Afryki! Barwna, interaktywna baśń inspirowana jest legendą o tym, jak Dassie, dzielny góralek przylądkowy z serca czarnego lądu ocalił świat przed wielką suszą.

„Skąd słonie mają trąby?” to już piąta premiera na będzińskiej „Baby scenie” – tym razem przygotowywana przez jednego z najciekawszych twórców teatru dla dzieci Republiki Południowej Afryki – Vincenta Meyburgha, zrealizowana we współpracy z Jungle Theatre Company z siedzibą w Kapsztadzie.

Posłuchaj muzyki ze spektaklu!

Twórcy i obsada

Scenariusz, reżyseria i scenografia Vincent Meyburgh
Produkcja Paweł Klica
Obsada Karol Gaj, Patrycy Hauke
Koprodukcja Jungle Theatre Company, RPA


Spektakl wyprodukowany w kopodukcji z Jungle Theatre Company z siedzibą w Kapsztadzie, Republika Południowej Afryki.

Jungle Theatre Company od czasów swojego założenia stawia sobie za cel inspirowanie i aktywizowanie dzieci i młodzieży ze wszystkich grup społecznych Południowej Afryki. W swoich spektaklach i warsztatach wykorzystują rozmaite techniki lalkowe, taniec, muzykę, śpiew czy elementy cyrkowe. Twórcy inspirują się otaczającym nas światem – angażując dzieci i młodzież w działania ekologiczne, pobudzając ciekawość dotyczącą środowiska naturalnego, ale także budując lokalne społeczności i tworząc silne wspólnoty dające szansę na rozwój młodego widza.

Premiera 1 czerwca 2018
Czas trwania 50 min
Wiek 1 – 6 lat

UWAGA! Bardzo prosimy o zapewnienie sobie i swoim podopiecznym lekkiego obuwia zmiennego lub skarpetek, ze względu na specyfikę spektaklu oraz wygodę maluszków. W razie braku obuwia zmiennego teatr posiada ochraniacze na obuwie. Uprzejmie informujemy, że zmiana obuwia na Baby Scenie obowiązuje wszystkich widzów.