@import url("css/main.css");

Rowerem po Polsce

Baby Scena

Reż. Steev Laufilitoga Maka i Ebonie Chal Fifita

Jak wygląda Polska oczami kogoś, kto poznaje ją po raz pierwszy?
W jaki sposób pachną polskie góry, a jak smakuje polskie morze?
Jak się tańczy krakowiaka, a kto spotyka w lesie dzika — to znaczy żubra?

Zapraszamy najmłodszych widzów na niezwykłą podróż po naszym kraju - razem z twórcami pochodzącymi z odległej Tongi i Nowej Kaledonii. Steev i Ebonie, na co dzień mieszkający na dalekich pacyficznych wyspach, przez dwa marcowe tygodnie podróżowali po całej Polsce odwiedzając jej najdalsze zakątki. Teraz dzielą się z dziećmi doświadczeniami ze swojej wyprawy - i opowiadają o naszej ojczyźnie w zupełnie nowy sposób. Wspólnie z aktorami Teatru Dormana mali podróżnicy poznają wyjątkowe miejsca na mapie naszej ojczyzny. Kto wie - może po przedstawieniu Wasze niedzielne rowerowe wycieczki okażą się dużo dłuższe, niż do tej pory!

Twórcy

Scenariusz i reżyseria Steev Laufilitoga Maka i Ebonie Chal Fifita
Konsultacje ds. Polski Filip Skowron
Muzyka Michał Chrzanowski
Produkcja Paweł Klica
Obsada Katarzyna Bała, Ewa Zawada
Koprodukcja On The Spot Arts Initiative, Królestwo Tonga


Spektakl wyprodukowany w koprodukcji z On The Spot Arts Initiative z siedzibą w Nuku'alofa, Królestwo Tonga.

Istniejąca od ponad dziesięciu lat organizacja inspiruje i wspiera osoby młode, pozwalając im na rozwijanie swoich talentów i promując ich twórczość na arenie międzynarodowej. Grupa skupia się przede wszystkim na sztukach wizualnych, muzyce i teatrze, a realizowane przez nią projekty poruszają tematy dotyczących odnawialnych źródeł energii, zdrowego trybu życia i praw człowieka.

PATRONI SPEKTAKLU
PARTNERZY SPEKTAKLU


PATRONI MEDIALNISpektakl jest częścią projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." sfinansowanego ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Premiera 13 kwietnia 2019
Czas trwania 40 minut
Wiek od 0.5 do 5 lat

UWAGA! Bardzo prosimy o zapewnienie sobie i swoim podopiecznym lekkiego obuwia zmiennego lub skarpetek, ze względu na specyfikę spektaklu oraz wygodę maluszków. W razie braku obuwia zmiennego teatr posiada ochraniacze na obuwie. Uprzejmie informujemy, że zmiana obuwia na Baby Scenie obowiązuje wszystkich widzów.