@import url("css/main.css");

Rowerem po Polsce

Baby Scena

Reż. Steev Laufilitoga Maka i Ebonie Chal Fifita

Jak wygląda Polska oczami kogoś, kto poznaje ją po raz pierwszy?
W jaki sposób pachną polskie góry, a jak smakuje polskie morze?
Jak się tańczy krakowiaka, a kto spotyka w lesie dzika — to znaczy żubra?

Zapraszamy najmłodszych widzów na niezwykłą podróż po naszym kraju - razem z twórcami pochodzącymi z odległej Tongi i Nowej Kaledonii. Steev i Ebonie, na co dzień mieszkający na dalekich pacyficznych wyspach, przez dwa marcowe tygodnie podróżowali po całej Polsce odwiedzając jej najdalsze zakątki. Teraz dzielą się z dziećmi doświadczeniami ze swojej wyprawy - i opowiadają o naszej ojczyźnie w zupełnie nowy sposób. Wspólnie z aktorami Teatru Dormana mali podróżnicy poznają wyjątkowe miejsca na mapie naszej ojczyzny. Kto wie - może po przedstawieniu Wasze niedzielne rowerowe wycieczki okażą się dużo dłuższe, niż do tej pory!

Twórcy

Scenariusz i reżyseria Steev Laufilitoga Maka i Ebonie Chal Fifita
Konsultacje ds. Polski Filip Skowron
Muzyka Michał Chrzanowski
Produkcja Paweł Klica
Obsada Katarzyna Bała, Ewa Zawada
Koprodukcja On The Spot Arts Initiative, Królestwo Tonga

PATRONI SPEKTAKLU
PARTNERZY SPEKTAKLU


PATRONI MEDIALNISpektakl jest częścią projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." sfinansowanego ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022


Spektakl wyprodukowany w koprodukcji z On The Spot Arts Initiative z siedzibą w Nuku'alofa, Królestwo Tonga.

Istniejąca od ponad dziesięciu lat organizacja inspiruje i wspiera osoby młode, pozwalając im na rozwijanie swoich talentów i promując ich twórczość na arenie międzynarodowej. Grupa skupia się przede wszystkim na sztukach wizualnych, muzyce i teatrze, a realizowane przez nią projekty poruszają tematy dotyczących odnawialnych źródeł energii, zdrowego trybu życia i praw człowieka.

Premiera 13 kwietnia 2019
Czas trwania 40 minut
Wiek od 0.5 do 5 lat

UWAGA! Bardzo prosimy o zapewnienie sobie i swoim podopiecznym lekkiego obuwia zmiennego lub skarpetek, ze względu na specyfikę spektaklu oraz wygodę maluszków. W razie braku obuwia zmiennego teatr posiada ochraniacze na obuwie. Uprzejmie informujemy, że zmiana obuwia na Baby Scenie obowiązuje wszystkich widzów.