Noniek

Spektakl Familijny

Reż. Bernarda Anna Bielenia

Tytułowy Noniek to sympatyczny bohater bajki autorstwa Marty Guśniowskiej. Autorka podbija serca widowni, jurorów konkursów i krytyków swoim błyskotliwym stylem literackim pozwalającym na uśmiech i wzruszenie. Historyczka teatru lalek i badaczka literatury dla dzieci Halina Waszkiel wręcz sugeruje konieczność obcowania z tekstami Marty Guśniowskiej: „Jej sztuki można by sprzedawać w aptekach jako lekarstwo na depresję i odtrutkę na zło świata".

Noniek zawdzięcza swoje imię dopowiadanemu do obserwowanych zdarzeń komentarzowi „No nieee…”. Bohater sztuki wyrusza w podróż by odzyskać dobry humor, który stracił z niewiadomych dla niego przyczyn. Historia Nońka okraszona ciekawą warstwą plastyczną oraz wplecionymi w akcję piosenkami, ma w sobie urok kryminalnych zagadek, podczas których poznajemy kolejnych bohaterów sztuki. Spektakl pełen zaskakujących rozwiązań i obecności wielu lalkowych postaci, ułatwi widzom towarzyszenie w przygodzie rozwiązania zagadki znikającego dobrego humoru.

Literatura Marty Guśniowskiej idealnie wpisuje się w problemy, które napotykamy w życiu codziennym. Historia głównego bohatera pozwoli dzieciom zrozumieć własne emocje, które często prowadzą do utraty dobrego humoru, a to z pewnością ułatwi znalezienie recepty na jego ponowne odzyskanie. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna w sytuacjach, jakie tworzyła ostatnio pandemiczna konieczność odosobnienia. Zapraszamy na familijny spektakl, który niejednokrotnie przywołacie, kiedy w rodzinnych dyskusjach pojawią się w sformułowania „no nieee..” i „no taaak”.

Twórcy

Autor Marta Guśniowska
Reżyseria Bernarda Anna Bielenia
Scenografia Julia Skuratova
Wykonanie lalek Małgorzata Tarasiewicz-Wosik
Muzyka Marcin Nagnajewicz
Choreografia Ewelina Ciszewska
Wizualizacje Robert Baliński
Reżyseria światła Maciej Iwańczyk
Produkcja Patrycja Kundro
Inspicjent Edyta Dziura

Obsada Adrianna Bieżan, Agata Małycha-Szczypuła, Karol Gaj, Jacek Mikołajczyk, Edyta Dziura.

Galeria

Premiera 27 listopada 2021
Czas trwania 1h
Wiek od 5 lat