10. Noc Teatrów Metropolii

Noc Teatrów Metropolii – jedyna taka noc w roku – bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń!
9 listopada Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza na 10. edycję wydarzenia, które co roku przyciąga do teatrów tysiące widzów. W piętnastu teatrach, na kilkunastu scenach, będzie można zobaczyć najlepsze spektakle minionego sezonu – dramatyczne i komediowe, klasyczne i offowe, dla dorosłych i dla dzieci. Będą także premiery i mnóstwo atrakcji specjalnych – warsztatów, pokazów, zabaw, spotkań z twórcami i nocnego zwiedzania teatrów.

Teatr Dzieci Zagłębia przygotował dla Państwa aż 3 atrakcje spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.
→ 16:00-17:20 Spektakl "Karolcia" - wydarzenie biletowane
→ 17:30-18:30 Teatralne zakamarki - wydarzenie biletowane
→ 19:00-24:00 Noce warsztaty - wstęp wolny, obowiązuja zapisy tel. 32/267 73 12, liczba miejsc ograniczona


Za darmo także będzie można dojechać – tego dnia, tej nocy – do wybranego teatru. Wystarczy pobrać na telefon lub wydrukować okolicznościowy bilet (PDF).

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii, a także fundatorem bezpłatnego transportu jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Pełen program znajduje się na stronie
Nocy Teatrów Metropolii .

Spektakl "Karolcia"

Historia dziewczynki, która zbiegiem okoliczności weszła w posiadanie zaczarowanego koralika, spełniającego życzenia, jest czytana przez dzieci z niesłabnącym zainteresowaniem od 60 lat. Dzięki przedstawieniu mali i duzi widzowie na własne oczy zobaczą cuda spełniane przez moc koralika.

Karolcia bawi się latając po niebie i stając się niewidzialną, wyczarowuje zabawki i słodycze, płata figle zadziwiając dorosłych i dzieci. Czy jednak z magii można korzystać bez ograniczeń? Jaki jest koszt spełnienia życzeń? Dziewczynka zauważa, że koralik zmienia ludzi. Kusi ich obietnicą władzy i bogactwa, wywołuje w nich chciwość i niepohamowany apetyt. Jak najlepiej spożytkować moc koralika? Jakie życzenie my chcielibyśmy wypowiedzieć do małej, niebieskiej kulki?

Spektakl: 16:00-17:20

Bilety: 16 zł; Internetowa Sprzedaż ;rezerwacja: tel. 32/267 73 12

Teatralne Zakamarki

Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki, poprzez ustalenie obsady, próby, produkcję scenografii, rekwizytów i kostiumów, po premierę i dalszą eksploatację. Widzowie wejdą na scenę, zajrzą za kulisy, przyjrzą się sznurowni, zerkną do garderób i przyjrzą się pracy w pracowniach plastycznych i na sali prób. Przekonają się w jaki sposób zasłania się kurtynę i zmienia się dekoracje, w jaki sposób na scenie pada deszcz, grzmi, świeci słońce i wieje wiatr. Przewodnik ujawni, co dzieje się za lalkowym parawanem. Przybliży także pokrótce historię Teatru Dormana, opowie kilka teatralnych anegdot, omówi parę funkcjonujących w teatrze przesądów, zdradzi także znaczenie terminów takich jak sztankiet, próba generalna, inspicjent. Treść lekcji jest dostosowana do wieku uczestników.

Teatralne zakamarki: 17:30-18:30

Bilety: 5 zł; Internetowa Sprzedaż ;rezerwacja: tel. 32/267 73 12

Nocne warsztaty

Na teatralne nocowanie teatr zaprasza dzieci w wieku od 12 do 17 lat, które pragną poznać teatralne kulisy i poczuć się w tę noc jak prawdziwi artyści. Na uczestników czekają zajęcia twórcze, zainspirowane tematyką przedstawienia, warsztaty aktorskie, tworzenie kostiumów i charakteryzacji, myszkowanie w teatrze i poznawanie go z różnych perspektyw oraz inne niespodzianki. Prosimy, aby każdy uczestnik ubrany był w niekrępujący ruchów, sportowy strój.

Nocne warsztaty: 19:00-24:00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy pod tel. 32/267 73 12, liczba miejsc ograniczona