Kot w butach

Spektakl familijny

Reż. Jakub Kasprzak

Spektakl familijny w reżyserii Jakuba Kasprzaka to baśniowa uczta dla małych i dużych. Oczarowani oszałamiającym, w pełni wierszowanym tekstem wraz z Kotem w Butach (w tej roli zjawiskowa Sara Lech) wyruszą w zapierającą dech podróż. Zaprowadzi ich ona od ubożuchnego młyna, przez mroczną wieżę czarnoksiężnika aż po chwałę, bogactwo i szmaragdowy splendor królewskiego tronu.

Zespół Teatru Dormana porwie Państwa w wir szaleńczej przygody, której tylko najdzielniejsi stawią czoła. Zapraszamy na spektakl pełen przewrotnych choreografii w magicznej scenografii Barbary Matei z zachwycającą muzyką Pawła Jeleniewskiego. Aktorzy i widzowie podróżując przez baśniową krainę, pokonują wpław rwące rzeki, toczą epickie bitwy, galopują w lawinowym tempie zmierzając do największej przygody jaką widzieli Państwo w Teatrze.

Twórcy i obsada

Scenariusz i reżyseria Jakub Kasprzak
Scenografia Barbara Mateja
Muzyka Paweł Jeleniewski
Obsada Katarzyna Bała, Edyta Dziura, Karol Gaj, Patrycy Hauke, Sara Lech, Agata Madejska, Jacek Mikołajczyk, Joanna Rząp, Stefan Szulc,Michał Woźniak, Ewa Zawada, Wojciech Żak

Premiera 24 lutego 2018
Czas trwania 1 godzina 20 minut (w tym przerwa)
Wiek od 5 lat

Warsztaty

Warsztaty do spektaklu "Kot w butach":
"Koci zwierzyniec"

W spektaklu świat zwierząt i ludzi wzajemnie się przeplata. Po podwórku przed młynem biegają kury, osioł ciągnie kupiecki wóz, a tytułowy bohater z drzemiącego przy kominku dachowca przemienia się w żądnego przygód awanturnika. W inscenizacji oba światy kreowane są przez aktorów, którzy nie przebierają się za zwierzęta, a odgrywają je w brawurowo nawiązując do żywiołu pantomimy, clownady i commedii dell'arte.

Warsztaty aktorsko-muzyczne dedykowane Kotu w butach skupiają się na tym elemencie przedstawienia. Uczestnicy tworzą podczas zajęć teatralne etiudy, w których muszą poradzić sobie z tymi samymi problemami, przed jakimi wcześniej stanęli występujący w spektaklu aktorzy. Dzięki temu lepiej rozumieją wykorzystaną w przedstawieniu formę umowności i gry z konwencją, teatralności, która stoi w opozycji do telewizyjnej i filmowej dosłowności.

Czas trwania 45 minut
Wiek od 3 do 10 lat
Cena 10 zł
Ilość osób minimum 20, maksimum 30

Warsztat może odbyć się na kilka dni przed lub po spektaklu w szkole lub przedszkolu uczestników lub w siedzibie teatru. Rezerwacja warsztatów odbywa się pod numerem Biura Organizacji Widowni pod numerem 32 267 73 12.

Poza warsztatami Teatr Dormana oferuje także lekcje teatralne, odbywające się w siedzibie Teatru, których treść nie jest powiązana z konkretnymi przedstawieniami, i które mogą odbyć się po dowolnym przedstawieniu. Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej