Kopciuszek

Spektakl Familijny

Reż. Jerzy Machowski

Na początek tegorocznego sezonu świątecznego Teatr Dormana szykuje gorącą nowość dla dzieci. Od 1 XII na będzińskiej scenie gościć będzie „Kopciuszek” – jedna z najsłynniejszych baśni świata, cudowna opowieść o marzeniach, sile miłości i dobru, które zawsze powraca. Przed oczami widzów pojawi się kilkadziesiąt ręcznie wykonanych kukiełek zaludniających baśniowe królestwo, tańczących na balu u księcia i wspierających główną bohaterkę. Familijny spektakl lalkowy przeniesie każde dziecko w krainę wyobraźni, w której dynia przemienia się w karocę, w której istnieją wróżki, i w której spełniają się najskrytsze sny.

W inscenizacji Jerzego Machowskiego historia Kopciuszka rozgrywa się w baśniowym, przykrytym śniegiem Londynie. Bohaterka przemierza miasto czerwonych budek telefonicznych, piętrowych autobusów i gwardzistów w futrzanych czapach po to, by dotrzeć do Zamku Buckingham i spotkać się z Księciem i całą jego królewską rodziną. Zimowe umiejscowienie akcji przedstawienia i nadanie mu niepowtarzalnego charakteru sprawia, że przestawienie fantastycznie wpisuje się w magiczny czas Świąt.

Twórcy

Reżyseria Jerzy Machowski
Scenografia, kostiumy Ludmila Bubanova
Muzyka Ignacy Zalewski
Lalki Olga Ryl-Krystianowska
Produkcja Patrycja Kundro
Obsada Katarzyna Bała, Edyta Dziura, Sara Lech, Agata Madejska, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Karol Gaj, Patrycy Hauke, Jacek Mikołajczyk, Wojciech Żak

Premiera 1 grudnia 2018
Czas trwania 1 godzina 10 minut (w tym przerwa)
Wiek od 4 lat