Cicho

Spektakl Familijny

Reż. Jerzy Bielunas

Zawsze gdzieś za miastem jest jakiś las. I każdy taki las ma swój środek. Środek lasu, który skrywa wiele tajemnic. Głośno w nim od zapomnianych historii i tłoczno od słowiańskich duchów, duszków, strzyg, wiedźm, chochlików i licho wie czego. Magiczne stworzenia żyją w harmonii, dopóki w lesie nie pojawia się ludzkie dziecko. Dziewczynka, która jest tak cicha i smutna, że nie sposób jej nastraszyć, ani przepędzić. Ba! Ona sama budzi grozę wśród leśnych istot, bowiem, odkąd się pojawiła, milkną magiczne szepty, cichnie pradawna pieśń lasu, legendarnemu światu grozi cichy koniec. Co zrobić, by uchronić świat przed martwą ciszą? Jak ocalić przed nią dziecko?

Sztuka Maliny Prześlugi inspirowana demonologią słowiańską, uświadamia, jak ważne jest opowiadanie historii, jak potrzebny jest dziecku świat fantazji i bajek, zwłaszcza dziś, gdy w mieście słychać tylko szum aut i niekończącą się listę obowiązków. Warto zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w szept opowieści, zanim ucichną na dobre. Przecież każdy z nas ma w sobie wiedźmę, którą czasami trzeba dopuścić do głosu.

Twórcy

Tekst Malina Prześluga
Reżyseria Jerzy Bielunas
Scenografia Anna Chadaj
Muzyka Mateusz Pospieszalski
Przygotowanie wokalne Małgorzata Kaczmarek
Ruch sceniczny Małgorzata Fijałkowska
Projekcje Jerzy Szota
Zeszyt metodyczny Anna Jadwiga Nowak
Obsada Sara Lech, Katarzyna Bała, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Edyta Dziura, Karol Gaj, Wojciech Żak, Patrycy Hauke

Recenzje i nagrody

Spektakl otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię podczas jubileuszowej 25. edycji International Children's Theatre Festival Subotica 2018 obywającej się w serbskiej Suboticy.

O dobrych i złych emocjach 24.11.2016 (silesiadzieci.pl)

Premiera 29 października 2016
Czas trwania 1 godzina 45 minut (w tym przerwa)
Wiek od 10 lat
Spektakl dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty

Teatr Dormana oferuje lekcje teatralne, odbywające się w siedzibie Teatru, których treść nie jest powiązana z konkretnymi przedstawieniami, i które mogą odbyć się po dowolnym przedstawieniu. Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej