Bromba w sieci

Spektakl Familijny

Reż. Rafał Sisicki

Kto pozna Brombę polubi ją od razu. „Bromba i inni” autorstwa Macieja Wojtyszki przez lata stał się jedną z ulubionych książek Polaków, a w roku 2003 głosami czytelników Gazety Wyborczej trafiał do „Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży”. Przez blisko cztery dziesięciolecia przygody tej wyjątkowej specjalistki od mierzenia i ważenia, doczekały się kilkunastu książkowych wznowień, kontynuacji, adaptacji rysunkowych i telewizyjnych, a co najważniejsze nie straciły nic na swojej aktualności. Bromba wciąż ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia.

Taki też jest spektakl Bromba w sieci. Zobaczyć w nim można znane z opowiadań Macieja Wojtyszki postacie: słynnego detektywa Kajetana Chrumpsa, poetę Fikandra, jego muzę Malwinkę, tajemniczego Pciucha, no i oczywiście Brombę. Tym razem zostają oni jednak uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania i zwyciężenia złośliwego Wirusa, niszczącego nasze komputery. Żeby go zwyciężyć odważnie przenoszą się nawet do rzeczywistości wirtualnej!

Twórcy

Autor Maciej Wojtyszko
Reżyser Rafał Sisicki
Scenografia i kostiumy Aleksandra Szepruch
Muzyka Irina Blokhina
Przygotowanie wokalne Małgorzata Hanak
Choreografia Jakub Lewandowski
Projekcje Paweł Szymkowiak
Zeszyt metodyczny Anna Jadwiga Nowak
Asystent reżysera/Inspicjent Joanna Rząp
Obsada Agnieszka Wajs (gościnnie), Joanna Rząp, Sara Lech, Wojciech Żak, Rafał Pietrzak, Karol Gaj, Mateusz Pak, Rafał Sisicki (jako komputerowy upiór)

Premiera 16 września 2017
Czas trwania 1 godzina 30 minut (w tym przerwa)
Wiek od 7 lat

Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty

Warsztat do spektaklu Bromba w sieci:
"Uwaga w sieci!"

Warsztaty dedykowane spektaklowi Bromba w sieci poszerza wątki przedstawienia dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Zajęcia posiadają formę dowcipnego wykładu wzbogaconego o atrakcyjne materiały multimedialne. Widzowie dowiedzą się jak odpowiedzialnie obsługiwać skrzynki mailowe i konta na portalach społecznościowych, jak bezpiecznie dokonywać zakupów przez internet i jakich danych nie należy podawać do publicznej wiadomości. Poznają także metody popularnych internetowych oszustw i będą wiedzieli jakie wiadomości powinny wzbudzić ich podejrzliwość. Wiedza ta w dzisiejszym świecie jest niezbędna do funkcjonowania.

Dzięki naszym warsztatom uczestnicy warsztatów przyswoją sobie tę wiedzę w miłej, zabawnej atmosferze.

Czas trwania 45 minut
Wiek od 7 do 14 lat
Cena 10 zł
Ilość osób minimum 20, maksimum 30

Warsztat może odbyć się na kilka dni przed lub po spektaklu w szkole lub przedszkolu uczestników lub w siedzibie teatru. Rezerwacja warsztatów odbywa się pod numerem Biura Organizacji Widowni pod numerem 32 267 73 12.

Poza warsztatami Teatr Dormana oferuje także lekcje teatralne, odbywające się w siedzibie Teatru, których treść nie jest powiązana z konkretnymi przedstawieniami, i które mogą odbyć się po dowolnym przedstawieniu. Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej