Antygona: Jestem na NIE

Dla młodzieży i dorosłych

Reż. Tomasz Kaczorowski

Zagubiona pośród wartości Antygona jest inspiracją do spektaklu, który opowie o tym, jak bliska naszym dzisiejszym konfliktom jest bohaterka Sofoklesa. Tak jak tragedie Sofoklesa trwożyły i wstrząsały starożytnymi Grekami możliwością samorozpoznania na scenie, tak my chcemy opowiedzieć o nas TU i TERAZ. Minęły tysiące lat, a żądza władzy i nienawiść wciąż toczą społeczeństwo. Teby, wyniszczone bratobójczą wojną, żądają sprawiedliwości. Tylko czy Antygona chce sprostać oczekiwaniom Tebańczyków i umrzeć w imię honoru?

Twórcy i obsada

Reżyseria i koncepcja przestrzeni Tomasz Kaczorowski
Opracowanie muzyczne Miłosz Sienkiewicz, Piotr Pniak
Producent Patrycja Kundro
Obsada Sara Lech, Wojciech Żak, Jacek Mikołajczyk

Premiera 9 czerwca 2018
Czas trwania 60 minut
Wiek Spektakl dla młodzieży licealnej oraz dorosłych

Warsztaty

Warsztat do spektaklu "Antygona: jestem na NIE":
"Podziały"

Warsztat dedykowany spektaklowi Antygona. Jestem na nie służy odbrązowieniu mitu o Antygonie i próbie spojrzenia na konflikt tytułowej bohaterki z Kreonem, królem Teb jak na wydarzenie, które rezonuje ze współczesnością i którego mechanizmy dostrzec można na ulicach, w mediach i relacjach między ludźmi.

Warsztat posiada formę gry, w której uczestnicy podzielą się na zwolenników Antygony i Kreona. Szukając racji dla postępowania poszczególnych postaci dramatu, nazywając wartości, za które walczą i próbując odpowiedzieć na pytanie: czy konflikt między nimi jest nieunikniony uświadamiają sobie, że dramat Sofoklesa nie jest martwym, lekturowym tekstem. Czytając "Antygonę" patrząc na współczesną Polskę, nie można nie zadać sobie pytania: czy ludzie, którzy się różnią są skazani na walkę?

Czas trwania 45 minut
Wiek od 14 lat
Cena bezpłatnie
Ilość osób maksymalnie 40 osób w grupie

Warsztat może odbyć się bezpośrednio po spektaklu na małej scenie Teatru Dormana. Rezerwacja warsztatów odbywa się pod numerem Biura Organizacji Widowni pod numerem 32 267 73 12.

Poza warsztatami Teatr Dormana oferuje także lekcje teatralne, odbywające się w siedzibie Teatru, których treść nie jest powiązana z konkretnymi przedstawieniami, i które mogą odbyć się po dowolnym przedstawieniu. Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej