Aktualności

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH ZNAJDUJĄ SIĘ NA PLATFORMIE PRZETARGOWEJ.

Już 11 września zapraszamy Państwa już po raz 11 na Noc Teatrów Metroplii. Szegóły wadażenia znajdą Państwo TUTAJ. Bilety na wydarzenia dostępne są w zakładce "repertuar".Zapraszamy 26 września 2021 o godz. 18:00 na koncert inauguracyjny sezonu artystycznego 2021/2022!

„Damsko – męski wieczór niebanalny” to ujmująca, muzyczna opowieść o uczuciach, wrażliwości i namiętnościach. Artystka zabiera publiczność na pełną wyznań muzyczną podróż po meandrach skomplikowanych często relacji międzyludzkich, żonglując przy tym nastrojami. Czasem wzrusza i dotyka, a czasem rozśmiesza. Wśród utworów prezentowanych przez Szafran znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, tanga Astora Piazzolli, jak i utwory, które Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny. Całość uzupełniają utwory z ostatniej płyty artystki pt. NIE MA, na której znalazły się piosenki Agnieszki Osieckiej w niezwykle dojrzałej i bardzo nieoczywistej odsłonie. W trakcie występu artystce towarzyszy Rafał Karasiewicz. Znakomity pianista, aranżer, kompozytor, producent i pedagog. Wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Pomysłodawca i założyciel Szkoły Animacji Muzycznej we Wrocławiu.

Bilety dostępne na stronie Teatru oraz w kasie w godzinach 7:30-15:00 w cenie 40 zł/os. w dniu koncery 50 zł/os.Justyna Szafran - Aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, laureatka wszystkich nagród XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Obecnie członkini jury i rady programowej PPA. Wielokrotnie nagradzana za twórczość muzyczną i sceniczną m.in.: Stypendium Artystycznym władz miasta Poznania, Medalem Młodej Sztuki jako osobowość sceniczna oraz Nagrodą Honorową Miasta Wrocław "Wratislavia Grato Animo”. Od kilkunastu lat związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, ze znaczącymi rolami w takich spektaklach jak: „Mandarynki i Pomarańcze”, „Trzej Muszkieterowie”, „Liżę Twoje serce”, „Dzieje Grzechu”, „Frankenstein”, „Mistrz i Małgorzata”. Nagradzana za znakomite kreacje w monodramach „Rzecze Budda Chinaski” i „Plugawe Oko Poety”. Ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w kraju i za granicą. Dotychczas wydała dwie solowe płyty: „Łagodna”, „Nie ma”.

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie poszukuje osoby na stanowisko pracownika gospodarczego.

➡️ Wymagania:
wykształcenie min. średnie,
mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych,
kultura osobista,
dyspozycyjność,
rzetelny stosunek do powierzanych zadań,
umiejętność pracy w zespole,

➡️ Zadania i obowiązki na powierzonym stanowisku:
obsługa szatni, przyjmowanie i wydawanie odzieży wierzchniej, toreb, plecaków,
obsługa kawiarni podczas trwania spektaklu wraz z obsługą kasy fiskalnej,
pełnienie dyżurów w miejscu i godzinach wyznaczonych przez organizatora pracy artystycznej,
codzienne sprzątanie pomieszczeń takich jak: biura, pracownie, sali prób, garderób, korytarzy i łazienek, sali widowiskowej, toalet, sceny, ciągów komunikacyjnych itp.,
okresowe mycie okien, pranie wykładzin oraz pokryć foteli widowni,
zgłaszanie potrzeb w zakresie zakupów niezbędnych środków czystości

➡️ Oferujemy:
Pracę w trybie zmianowym na podstawie umowy o pracę na zastępstwo z ewentualną możliwością stałego zatrudnienia.

➡️ Zgłoszenia:
Adres mailowy: produkcja@teatr.bedzin.pl
Zgłoszenie powinno zawierać CV opatrzone klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)"

🔴Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie ogłasza nabór do stałego zespołu aktorskiego.

🔴Poszukujemy zawodowej aktorki oraz aktora, absolwentów wydziałów lalkarskich Akademii Teatralnych.

🔴Oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę.
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 15.07.2021 r.
Adres mailowy: dyrekcja@teatr.bedzin.pl

🔴Zgłoszenie powinno zawierać:
- CV
- list motywacyjny
- zdjęcia (portret, sylwetka)
- portfolio artystyczne (demo aktorskie)
- nagranie wokalne acapella lub z podkładem muzycznym

🔴Wymagania:
- wykształcenie wyższe kierunkowe: aktor-lalkarz
- umiejętność śpiewu
- wiek do 28 lat
- dyspozycyjność od 23.08.2021 r.
- umiejętność gry na instrumencie będzie dodatkowym atutem

Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)"

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.
Dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.
opublikowano 23.06.2021Lato w teatrze! Ad LEM! Do rzeczy!
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w dwutygodniowych letnich warsztatach teatralnych w Teatrze Dzieci Zagłębia oraz w Ośrodku Kultury w Będzinie! Warsztaty artystyczne skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat i odbędą się w dniach: 28 czerwca - 10 lipca.
Od dziś ruszamy z rekrutacją na Lato w Teatrze!

W tym roku projekt realizujemy w partnerstwie z Ośrodkiem Kultury w Będzinie oraz we współpracy z Urzędem Miejskim w Będzinie.
Inspiracją do twórczych poszukiwań podczas teatralnych warsztatów będzie twórczość Stanisława Lema - literackiego patrona roku 2021.

Podczas dwutygodniowych warsztatów będziecie mogli poznać jak funkcjonuje Teatr "od kuchni" - zajrzeć w każdy zakamarek tego magicznego miejsca, wcielić się w rolę aktora i zagrać na profesjonalnej scenie, ale również stać się scenografem, kompozytorem, a także tancerzem.

Owocem współpracy między młodymi twórcami będzie spektakl teatralny, którego premiera odbędzie się 10 lipca na scenie Teatru Dzieci Zagłębia.
W ramach warsztatów uczestnicy mają do wyboru jedną z czterech grup:
I. Aktorska - 10 osób
II. Taneczna - 10 osób
III. Scenograficzno-multimedialna - 10 osób
IV. Muzyczno-instrumentalna - 10 osób

CO ZROBIĆ, ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W TEGOROCZNYM PROGRAMIE "LATO W TEATRZE"?
1. Wybrać grupę warsztatową! Pamiętaj, że nie musisz mieć żadnego doświadczenia, aby stać się członkiem wymarzonej grupy. Liczą się chęci i szczypta pozytywnego nastawienia!
2. Wysłać maila ze zgłoszeniem na adres: warsztaty@teatr.bedzin.pl (imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, wybrana grupa warsztatowa).
3. Po otrzymaniu zgłoszenia w mailu zwrotnym otrzymujecie kartę zgłoszenia uczestnika, którą należy złożyć w siedzibie Teatru od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 do 18.06.2021r.
4. Zgłoszenia przyjmujemy do dn. 18.06.2021r. do godz. 15:00.

UWAGA! UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. A zatem! Nie zastanawiajcie się zbyt długo. Czekamy na Was!

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.
Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2021 organizują:
W ramach modułu LATO W TEATRZE+
Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie;
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie + Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca;
Stowarzyszenie Teatr Okno + Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu;
Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" + Miejski Dom Kultury „Bogucice – Zawodzie”;
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie + Ośrodek Kultury w Będzinie;
Teatr Lalek PLECIUGA + Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim; Wrocławski Teatr Lalek + Fundacja OnWater.pl

W ramach modułu LATO W TEATRZE
A la teatr; Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo; Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej; Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu; Dom Kultury w Kraśniczynie; Dom Kultury w Strzelnie; Fundacja Ditero; Fundacja KONTRA/BANDA; Fundacja Mai i Mata Kwiatkowskich; Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia-Kraina Kreatywności; Fundacja Studio TM; Fundacja Teatr Latarnia; Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - "Teatrikon"; Fundacja Wspierania Integracji Osób Niepełnosprawnych STREFA INTEGRACJI; Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego; Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach; Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku; Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach; Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe; Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu; Miejski Dom Kultury w Bełżycach; Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku; Miejskie Centrum Kultury w Piaskach; Muzeum Powstania Warszawskiego; Nałęczowski Ośrodek Kultury; Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta; Pałac Kultury Zagłębia; Słupski Ośrodek Kultury; Stowarzyszenie "Do korzeni"; Stowarzyszenie K.O.T.; Stowarzyszenie Łazarz - Zakorzenieni w Tradycji; Stowarzyszenie Smak Przygody; Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie; Terra Artis Lanckorona

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie poszukuje pracownika na stanowisko mechanizatora z umiejętnościami stolarskimi i plastycznymi.

➡️ Wymagania:
- zdolności artystyczne i manualne (rzeźbienie w różnych materiałach z zastosowaniem zróżnicowanych technologii oraz mechanizmów)
- obsługa elektronarzędzi
- samodzielność, kreatywność oraz innowacyjność
- umiejętności komunikacyjne
- wielozadaniowość i zdolność do pracy pod presją czasu
- wykształcenie plastyczne jako dodatkowy atut
➡️ Do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie m.in.:
- praca przy użyciu różnych technologii i materiałów
- wykonywanie prac tj.: elementy scenografii, rekwizyty, lalki oraz nietypowe mechanizmy
- gruntowanie i klejenie
- kreatywne i twórcze podejście do pracy
- profesjonalizm, dobra organizacja pracy
- praca w zespole oraz pod presja czasu
➡️ Oferujemy:
- pracę na pełen etat w oparciu o umowę
- możliwość zawodowego rozwoju
- współpracę z profesjonalnymi twórcami, reżyserami, scenografami - pracę w twórczym zespole
- stabilność zatrudnienia i atrakcyjne warunki pracy
- udział w ciekawych i różnorodnych projektach kulturalnych
- pracę od września 2021

🔴 Na zgłoszenia czekamy do 28.06.2021r.

🔴CV, list motywacyjny oraz należy przesłać na adres: dyrekcja@teatr.bedzin.pl

🔴Mile widziane portfolio w pliku z własnymi projektami, pracami konstruktorskimi, rzeźbiarskimi.

🔴Prosimy o zawarcie w CV zgody na przetwarzanie danych osobowych: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)".

🔴Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Odpowiedzi na wszelkie pytania udziela Kierownik Pracowni Plastycznej – Jolanta Markowska tel. 32/ 269 89 18, e-mail pracownia@teatr.bedzin.pl

🔴Ogłoszenie opublikowane 24.05.2021r.UWAGA! UWAGA! ZMIANA DATY PREMIERY!
Drodzy widzowie! W związku z wcześniejszym otwarciem Teatrów serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu "Pippi Pończoszanka" już 22 maja 2021 o godz. 12:00 oraz 17:00.

Bilety dostępne na stronie Teatru.

Trwają intensywne próby do premiery 12 czerwca.
Sztuka Astrid Lindgren w reżyserii Anny Retoruk w lekki i zabawny sposób podejmuje ważne tematy dotyczące dziecka i jego miejsca w społeczeństwie. Traktuje o przyjaźni, wolności i nieskrępowanej niczym wyobraźni, a przede wszystkim ogromnej potrzebie akceptacji oraz relacji dziecka z dorosłym. Spektakl, choć zabawny, jest wołaniem o miłość i zrozumienie.

Autor: Astrid Lindgren
Tłumaczenie: Agnieszka Hein, Magdalena Godlewska
Reżyseria: Anna Retoruk
Scenografia: Joanna Martyniuk
Muzyka: Łukasz Damrych
Układy taneczne: Jarosław Rupiewicz
Produkcja: Patrycja Kundro
Inspicjent: Edyta Dziura
Obsada: Paulina Janik (gościnnie), Joanna Rząp, Edyta Dziura, Karol Gaj, Marcin Lieber, Wojciech Żak.

Fot. Andrzej Wierdak


Chwalimy się!
Teatr Dormana dofinansowany!
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Infrastruktura Kultury przyznał dotację naszemu Teatrowi w wysokości 150 tys. zł!


Drodzy Widzowie!
W związku z przedłużeniem obostrzeń związanych z pandemią z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni zawiesić prezentację spektakli do 25 kwietnia 2021.
Tęsknimy za Wami!Z przyjemnością informujemy, iż otrzymaliśmy dwie nominacje do tej prestiżowej Nagrody.

⭐️ W kategorii "Spektakl dla młodych widzów" nominację otrzymał nasz "Tymoteusz i Psiuńcio" Jana Wilkowskiego, w reż. Joanny Rząp i Katarzyny Bały
⭐️ W kategorii "Aktorstwo za rolę w teatrze lalkowym" Karol Gaj za rolę Kury we wspomnianym już spektaklu "Tymoteusz i Psiuńcio"

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy! 👏👏👏

I Ty możesz zostać twórcą spektaklu teatralnego!

Zapraszamy rodziny z dziećmi od szóstego roku życia na warsztaty teatralno-fotograficzne, których efekty staną się ważną inspiracją do stworzenia nowego spektaklu dla najmłodszych widzów realizowanego w Teatrze Dormana w Będzinie.

Podczas kreatywnego, rodzinnego spaceru, stworzymy bezpieczną przestrzeń do wyrażania się w poznanej na nowo przestrzeni Będzina! Obudzimy wiosennie wyobraźnię poprzez nadanie przedmiotom zupełnie nowych, zaskakujących funkcji (kłębek wełny i ławka w parku jednym artystycznym gestem i spojrzeniem mogą stać się dziełem sztuki!). Zapraszamy do międzypokoleniowego, rodzinnego eksperymentu artystycznego, którego owoce zostaną wykorzystane w spektaklu dla najmłodszych widzów. Spotkajmy się niespodziewanie, rodzinnie i spontanicznie, na styku sztuki i życia. Powstałe podczas warsztatów zdjęcia zostaną zaprezentowane w Teatrze przy okazji premiery spektaklu oraz podczas finału 23 Biennale Sztuki dla dziecka "Spotkanie jako sztuka" organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Wiek uczestników: 6-306 lat
Termin zgłaszania uczestnictwa w warsztatach: 17.03.2021 r. (decyduje kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia zatytułowane „Zgłoszenie na łączach” prosimy przesłać na adres warsztaty@teatr.bedzin.pl w formie krótkiej wizytówki rodziny (liczba członków, wiek oraz odpowiedź na pytanie „Co Was inspiruje?”)
Termin warsztatów: 20-21.03.2021 r.
Czas trwania: 10:00-18:00 (2 h na każdą rodzinę).
Ze względu na panującą pandemię twórcy projektu będą spotykać się z każdą rodziną osobno w przestrzeni miejskiej Będzina.

Droga Publiczności!
Po wielu miesiącach oczekiwania i niepewności od 12 lutego 2021 roku teatry w Polsce mogą znów zapraszać publiczność do swoich siedzib, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i z uwzględnieniem ograniczonej ilości miejsc na widowniach. Czekamy na regularne spotkania na żywo z Wami już prawie rok. Czas lockdownu wykorzystaliśmy na przygotowania do tego, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w przestrzeni teatralnej, ale także pracowaliśmy i przygotowywaliśmy premiery. W pierwszych 10 dniach od umożliwienia nam organizacji wydarzeń artystycznych w teatrach całej Polski odbyło się aż 32 premierowych wieczorów, a w 114 teatrach w 39 miastach zagraliśmy aż 584 spektakle. Szacujemy, że w tym czasie około 55 tysięcy osób spędziło wieczór w teatrze.
W 2015 roku - pod hasłem Przeżyjemy w teatrze! - świętowaliśmy w Polsce jubileusz 250-lecia teatru publicznego. Okazuje się, że były to słowa prorocze. Dzisiaj, w dobie pandemii COVID-19, teatr jest miejscem bezpiecznym i jedną z ostatnich enklaw życia zbiorowego.
Mimo szerokiej skali działalności od początku pandemii COVID-19 nie pojawił się (w Polsce i na świecie) żaden potwierdzony naukowo dowód ani żadne opublikowane badanie, które łączyłoby działalność teatralną z rozwojem sytuacji epidemicznej. Nie potwierdzają tego także przykłady krajów, które walcząc z pandemią, zostawiły otwarte drzwi do teatrów. Rygorystycznie przestrzegamy przepisów sanitarnych w obrębie widowni, na scenie i w kulisach. Nauczyliśmy się funkcjonować w nowej rzeczywistości.
Od ponad 255 lat teatr w Polsce pełni kluczową rolę w stabilizacji sytuacji społecznej i ekonomicznej. Służy integracji nas wszystkich, buduje wspólnotę, wzmacnia relacje. Mamy na to niezbite dowody - także dziś, dzięki Wam, nasza Droga Publiczności. Jesteśmy dumni, że teatralna społeczność w naszym kraju jest tak liczna. Wasza obecność i zaangażowanie utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy potrzebni. Czekamy na Was w prawie tysiącu teatrów - samorządowych, narodowych, fundacyjnych, stowarzyszeniowych, niezależnych - w całej Polsce. Do zobaczenia!

#TEATR=BEZPIECZNIE
#DZIAŁAMY
#INSTYTUT TEATRALNY

❤️ 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Będzinie już w niedzielę!

😍 Wesprzyj WOŚP razem z Teatr Dormana licytując:
👉 Płytę "Wieczór Kolęd 2020" z autografami aktorów naszego Teatru.
👉 Tymoteuszową rodzinkę czyli lalki postaci naszej najnowszej premiery "Tymoteusz i Psiuńcio" wykonane przez Pracownię Plastyczną Teatru Dormana.

😍 Organizatorzy:
❤️ Prezydent miasta Będzin - Łukasz Komoniewski
❤️ Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza WielkiegoPandemia powstrzymała prace nad spektaklem, ale zrodził się pomysł, żeby owoc wielu prób i nagrań przekuć we wspólne kolędowanie. W efekcie powstała pięknie zdobiona płyta "Wieczór Kolęd 2020" z ciekawymi aranżacjami Grzegorza Seweryna w wykonaniu naszych aktorów. Aktorzy kolędnicy wyruszyli na ulice Będzina i można było spotkać ich w wielu dzielnicach miasta oraz pod okolicznymi szpitalami. Tak miłe i serdeczne przyjęcie przerosło nawet nasze oczekiwania.

Teatr Dormana otrzymał dofinansowanie ze środków wsparcia dla jednostek prowadzących działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca ze środków Funduszu Preciwdziałania COVID-19
w wysokości 183 976,00 zł.Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie serdecznie zaprasza wszystkich Małych Fanów Skarpetek do udziału w konkursie na projekt nowego bohatera programu internetowego pt. "Między nami skarpetkami". Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu.

Regulamin konkursu:

I. Organizatorem konkursu jest Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

II. Tematem konkursu jest projekt nowej postaci lalkowej - skarpety, która zagra w mikołajkowym odcinku programu online "Między nami skarpetkami".

III. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs jest adresowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych w wieku od 5-10 lat.
2. Technika wykonania projektu jest dowolna (kredki, pastele, farby plakatowe, akwarele). Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze. Format pracy A4.
3. Zaprojektowana skarpetka powinna zostać nazwana imieniem lub pseudonimem.
4. Do projektu skarpetki należy dołączyć krótki opis postaci.
5. Pracę należy podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem, podać nazwę placówki/szkoły, grupy/klasy oraz miejscowość.
6. Do prac należy dołączyć kartę uczestnictwa podpisaną przez rodzica lub opiekuna. (załącznik)
7. Nagrodą w konkursie jest stworzenie przez teatralną pracownię plastyczną zaprojektowanej lalki-skarpety oraz występ nowego bohatera w mikołajkowym odcinku programu "Między nami skarpetkami".

IV. Termin i sposób dostarczania prac:
Termin dostarczania/nadsyłania prac mija 30 listopada 2020 r. o godz. 14.00. Projekty należy dostarczyć osobiście do siedziby Teatru (od pon.-pt. w godz. 8.00-15.00) lub przesłać pocztą na adres: Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie ul. Teatralna 4, 42-500 Będzin (z dopiskiem: KONKURS NA PROJEKT SKARPETKI).

V. Ogłoszenie wyników konkursu:
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie facebook Teatru Dormana dnia 2 grudnia 2020 roku. Emisja mikołajkowego odcinka programu z nową postacią odbędzie się 7 grudnia na facebooku Teatru Dormana.

1. Publikacja prac:
Wszystkie nadesłane prace konkursowe przechodzą na własność Organizatora. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystywanie prac konkursowych w ramach działalności Organizatora (publikacje na stronie internetowej, na stronie facebook, wystawa w siedzibie Teatru).

VI. Dodatkowe informacje:
1. Prace niezgodne z regulaminem konkursu nie będą brane pod uwagę.
2. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.
3. Wszelkie sprawy nieuwzględnione w regulaminie rozstrzyga Organizator.
4. W szczególnych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania, przerwania lub zmiany daty rozstrzygnięcia konkursu bez podawania przyczyny i nie ponosząc żadnej odpowiedzialności.
VII. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.


Załącznik dla uczestników konkursu - Karta uczestka konkursu .Komisja konkursowa w składzie Tymoteusz i Psiuńcio ogłaszają, że są już wyniki konkursu plastycznego❗️

🐻 Nagrody w kategorii wiekowej 4-6 lat:
👉 I miejsce - Szymon Kała - 6 lat - Dąbrowa Górnicza
👉 wyróżnienie - Nadia Kosiec - 5 lat - Siemianowice Śl.
👉 wyróżnienie - Maksymilian Musiałek - 5 lat - Będzin

🐻 Nagrody w kategorii wiekowej 7-9 lat:
👉 I miejsce Tomasz Wyczesany - 9 lat - Czeladź
👉 wyróżnienie - Sonia Pytasz - 8 lat - Dąbrowa Górnicza
👉 wyróżnienie - Hanna Jednorowska - 8 lat - Strzyżowice

Gratulujemy nagrodzonym ❤
Dziękujemy wszystkim małym malarzom! Wszystkie pracy staną się wystawą na naszym foyer.Rok 2020 okazał się szczególny. Pandemia powstrzymała prace nad spektaklem i zrodził się pomysł, by owoc wielu dni prób i nagrań zaistniał w formie wspólnego kolędowania w przestrzeni naszego miasta oraz płyty "Wieczór Kolęd 2020".

Kolędujemy w Będzinie:
14 XII godz. 15:30 - Śródmieście
15 XII godz. 16:00 - Os. Górna Syberka
16 XII godz. 16:00 - Os. Ksawera/Warpie
17 XII godz. 16:00 - Os. Zamkowe/Gzichów
18 XII godz. 16:00 - Os. Górki Małobądzkie
21 XII godz. 10:30 - Szpitale: Będzin, Czeladź, Sosnowiec
22 XII godz. 16:00 - Os. Dolna Syberka
23 XII godz. 16:00 - Śródmieście

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie serdecznie zaprasza wszystkich swoich Małych Widzów do udziału w konkursie plastycznym pt. "Tymoteusz i Psiuńcio". Poniżej przedstawiamy opis spektaklu oraz regulamin konkursu.

Spektakl opowiada o przygodach małego, rezolutnego, choć tak naprawdę samotnego Misia Tymoteusza, któremu Tata powierza bardzo odpowiedzialne zadanie - zakup jajka u Pani Kury. W drodze do sklepu Tymoteusz nawiązuje przyjaźń z napotkanym pieskiem. Czy Tata Miś pozwoli Tymoteuszowi zatrzymać Psiuńcia? A może uda się przenocować pieska pod łóżkiem, w tajemnicy przed Tatą? Tymczasem, pod osłoną nocy, do domu skrada się podstępny Lis- złodziej. Zamierza ukraść cały niedźwiedzi dobytek. Ale, aleee… Pod łóżkiem czeka warcząca i niezbyt miła niespodzianka. Psiuńcio okazuje się bohaterem, który odzyskuje skradzione misiowe dobra, a w zamian otrzymuje dozgonną wdzięczność i miłość nie tylko małego Tymcia, lecz również upartego Taty Misia. Teatralne opowieści Jana Wilkowskiego o Misiu Tymoteuszu, to klasyka polskiej dramaturgii dla dzieci. W naszym spektaklu przedstawiona jest w bardzo przyjemnej, miłej dla dzieci pluszowej scenografii. Przy dźwiękach muzyki, na oczach widzów aktorzy budują teatralną przestrzeń z pluszowych klocków.

Regulamin konkursu:

I. Organizatorem konkursu jest Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.
II. Tematem konkursu jest premierowe przedstawienie pt. "Tymoteusz i Psiuńcio" Jana Wilkowskiego w reż. Joanny Rząp i Katarzyny Bały.
III. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs jest adresowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
- Dzieci w wieku 4-6 lat
- Dzieci w wieku 7-9 lat
2. Technika wykonania pracy jest dowolna (kredki, pastele, farby plakatowe, akwarele, kolaż itp.). Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze. Format pracy A4.
3. Pracę należy podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem, podać nazwę placówki/szkoły, grupy/klasy oraz miejscowość.
4. Do prac należy dołączyć kartę uczestnictwa podpisaną przez rodzica lub opiekuna. Prace bez wypełnionej i podpisanej karty uczestnika nie biorą udziału w konkursie.
5. Organizator przewiduje nagrody dla laureatów konkursu.
6. Nagrody będę przyznawane indywidualnie.

IV. Termin i sposób dostarczania prac:
Termin dostarczania/nadsyłania prac mija 16 października 2020 r. o godz. 14.00. Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście do siedziby Teatru (od pon.-pt. w godz. 8.00-15.00) lub przesłać pocztą na adres: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie ul. Teatralna 4, 42-500 Będzin (z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY).

V. Ogłoszenie wyników konkursu:
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie facebook Teatru Dzieci Zagłębia dnia 20 października 2020 roku. Uroczyste rozdanie nagród nastąpi dnia 24 października o godz. 16.00 bezpośrednio przed spektaklem, o czym laureaci konkursu zostaną osobiście powiadomieni.

Publikacja prac: Wszystkie nadesłane prace konkursowe przechodzą na własność Organizatora. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystywanie prac konkursowych w ramach działalności Organizatora (publikacje na stronie internetowej, na stronie facebook, wystawa w siedzibie Teatru).

VI. Dodatkowe informacje:
1. Prace niezgodne z regulaminem konkursu nie będą brane pod uwagę.
2. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.
3. Wszelkie sprawy nieuwzględnione w regulaminie rozstrzyga Organizator.
4. W szczególnych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania, przerwania lub zmiany daty rozstrzygnięcia konkursu bez podawania przyczyny i nie ponosząc żadnej odpowiedzialności.


VII. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.


Załącznik dla uczestników konkursu - Karta uczestka konkursu .Od 1 września 2020 r. funkcję Dyrektora Naczelnego Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie pełni Andrzej Wierdak – menedżer kultury. Absolwent Zarządzania Instytucjami Kultury oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także Studiów Podyplomowych - Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzanie Kulturą oraz Studiów Podyplomowych Collegium Civitas w Warszawie na kierunku Dyplomacja Kulturalna.

Przez wiele lat Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji oraz autor i organizator wielu festiwali teatralnych m.in. Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”, Jesiennych Spotkań Teatralnych „Po Co Komu Teatr?” oraz „Obliczy Teatru – Polkowickich Dni Teatru” bodaj największego festiwalu teatralnego na Dolnym Śląsku, który trwał nieprzerwanie 20 lat. A także Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej ERRANTIA MUSICA i Międzynarodowego Festiwalu „W Kręgu Kultur – Miedziowe Spotkania z ...”, Ponadto organizator spektakli, koncertów, wystaw, wernisaży i innych artystycznych przedsięwzięć. Autor kilkunastu wydawnictw książkowych i albumowych oraz producent płyt muzycznych, będących pokłosiem Festiwali Muzycznych.

„Z ogromną przyjemnością i zaszczytem obejmuję stanowisko Dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, teatru z tak bogatą historią, wartościową tradycją, a przede wszystkim ze względu na założyciela Teatru - osoby, która odcisnęła ślad w historii lalkarstwa polskiego. Chciałbym, aby Teatr Dzieci Zagłębia był miejscem twórczego spotkania, wymiany myśli i emocji, ale również polem do żywej dyskusji, którą zapoczątkował sam protoplasta Teatru Jan Dorman. Drodzy widzowie, artyści, sympatycy, zaczynamy pisać nowy rozdział historii Teatru, dołączcie do niej razem z nami. Zapraszam!
Do współpracy i opieki nad artystycznym kształtem Teatru zaprosiłem Annę Retoruk – reżyserkę, autorkę adaptacji, absolwentkę Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku na kierunku Reżyseria oraz Uniwersytetu Śląskiego kierunku Filologia polska. Laureatkę XIV Edycji Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska” w kategorii Teatr (2017) oraz zdobywczynię nagrody w II edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” za adaptację tekstów Mirona Białoszewskiego i reżyserię opartego na nich przedstawienia „Dziady po Białoszewskim” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach (2017)."Pełna treść programu działania Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie - PROGRAM.
Drodzy Widzowie!

W związku z trwającą na terenie Rzeczpospolitej epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Teatrze Dzieci Zagłębia obowiązują nowe zasady. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz dokumentami niezbędnymi aby mogli Państwo bezpiecznie nas odwiedzić. Na razie spektakle prezentowane będą tylko w soboty, oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym. Na widowni będzie mogło zasiąść maksymalnie tylko tyle osób, ile wynosi połowa liczby miejsc, obowiązkowe będą maseczki i zachowanie dystansu. Na ten czas czekaliśmy pół roku, spotykając się tymczasem wyłącznie w sieci i już nie możemy doczekać się spotkania z wami na naszej widwni.Pełny regulamin bezpiecznego pobytu w Teatrze Dzieci Zagłebia
im. Jana Dormana w Będzinie" - REGULAMIN.

Załącznik 1 -OŚWIADCZENIE WIDZA.

Załącznik 2 -KLAUZULA INFORMACYJNA.Teatr Dormana otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura kultury” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie pod nazwą:"Zakup samochodu typu Furgon". Kwota dofinansowania to 80 tysięcy złotych!

.Przedmiotem konsultacji był projekt opracowania pt. „Termomodernizacja budynku Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie”. Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie podejmuje kroki zmierzające do realizacji projektu pn. „Termomodernizacja budynku Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie”. Celem głównym zadania jest poprawa jakości powietrza oraz ograniczenie zużycia energii, poprzez oszczędność energii cieplnej. Realizacja celu pozwoli na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery, w tym tzw. „niskiej emisji” oraz zwiększenie efektywności energetycznej wytwarzania w budynku. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy stanu środowiska, poprzez przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatu, które są konsekwencją m.in. emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.

Pełna treść raportu z konsultacji społecznych projektu pt. "Termomodernizacja budynku Teatru Dzieci Zagłębia
im. Jana Dormana w Będzinie" - RAPORT.

Załącznik 1 -OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH.

Załącznik 2 -PROJEKT OPRACOWANIA.

Uprzejmie informujemy, że Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie podejmuje kroki zmierzające do realizacji projektu pn. „Termomodernizacja budynku Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie”. W ramach projektu zostaną wykonane m.in. takie prace jak ocieplenie przegród zewnętrznych i wewnętrznych, ścian w gruncie, stropu, stropodachu, modernizacja przegrody drzwi zewnętrzne, okna zewnętrzne ,modernizacja instalacji grzewczej. W tym celu Teatr planuje wnioskować o dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie informuje o możliwości i zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu opracowania pt. „Termomodernizacja budynku Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Z pełną treścią ogłoszenia o konsulacjach spełecznych można zapoznać się tutaj.
Prezentujemy także Projekt Opracowania pt. Termomodernizacjia budynku Teatru Dzieci Zagłebia im. Jana Dormana w Będzinie który znajdą Państwo tutaj.

PREZYDENT MIASTA BĘDZINA OGŁASZA KONKURS NA KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA IM. JANA DORMANA W BĘDZINIE Z SIEDZIBĄ I ADRESEM PRZY UL. TEATRALNEJ 4, 42-500 BĘDZIN

Wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.

Z przykrością informujemy, Teatr zawiesza spektake do odwołania.

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

W przypadku biletów ZAKUPIONYCH W KASIE zwrot możliwy jest tylko w Kasie Biletowej (ul. Teatralna 4) za okazaniem paragonu i biletu – w obecnej sytuacji Kasa Teatru będzie nieczynna do odwołania.

W przypadku biletów ZAKUPIONYCH ON-LINE na wydarzenia w dniach zwrot nastąpi automatycznie na konto, z którego zostały opłacone bilety.Kompania Teatralna zaprasza Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego „dyspozytora”. Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat. Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w Pulp Fiction: pamiętacie taniec Travolty, psalmy głoszone przez Samuela L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w- i po- ojcu Bruce'a Willisa..? Tarantino odrobił lekcje... my je sprawdzamy... wy ocenicie... dzięki bohaterom Samoobsługi, Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce. Komedia, groteska, thriller - decyzja należy do Was. Zapnijcie pasy... dbamy o Wasze bezpieczeństwo i poczucie humoru. Autor: Harold Pinter Reżyseria: Wojciech Malajkat

Termin: 27.03.2020r. godz. 18.00
Cena biletu: 70.00 zł
Obsada: Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski
Bilety dostępne na stronie Teatru oraz w kasie Teatru.

Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Przyszłość... Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem? Pewnego dnia w życiu małżeńskiego duetu pojawia się dwóch braci. Modest jest lekarzem medycyny estetycznej oferującym Grecie wieczną młodość, a może i miłość? Jego starszy brat, Gerard to mecenas, który reprezentuje tylko bogatych i wpływowych klientów. Który z nich skrywa tajemnicę? A gdyby pewnego dnia Twoja ciotka umarła i zapisała Ci w spadku siedemdziesiąt milionów dolarów? Mecenas Gerard musi skontaktować się z Gretą, żeby przekazać jej spadek. Od tej chwili gra idzie o najwyższą stawkę. Albert przypadkowo odbiera telefon od mecenasa i wymyśla plan akcji , żeby jako Greta przejąć spadek. Nie spodziewa się, że mecenas już dokładnie wszystko zaplanował aby wyłudzić majątek. Kto ostatecznie wpadnie w czyją pułapkę i kto okaże się mistrzem blefu? Czy na pewno wszystko jest takie, jak nam się wydaje? Znakomita komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na wesoło ukazuje rozterki każdego z nas. Sekret, spisek, zmowa, oszustwo, gierki, romans; jak się w tym wszystkim nie pogubić, skoro każdy ma coś do ukrycia? Wszyscy grają przemyślane przez siebie role. Uleczyć ich może tylko prawdziwa miłość, ale jak się połapać, kto jest kim, żeby odpowiednio ulokować uczucia? Doskonała komedia o mieszaniu ról damsko-męskich, o konieczności łączenia sił i o znajdywaniu radości w małych rzeczach. Niezrównany popis aktorski. Bezkonkurencyjna wartka fabuła osadzona w naszej rzeczywistości. Czy kobieta idealna istnieje? Świetna komedia, ale chyba zbyt optymistyczna.

Termin 6.02.2020r. godz. 19.00
Cena biletu 70.00 zł
Obsada: Adrianna Biedrzyńska, Artur Dziurman, Michał Pietrzak, Michał Milowicz
Bilety dostępne na portalu KUPBILECIK.PL

Już 9 listopada zapraszamy Państwa już po raz 10 na Noc Teatrów Metroplii. Szegóły wadażenia znajdą Państwo TUTAJ. Bilety na wydarzenia dostępne są w zakładce "repertuar".Na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą informuję, że w postępowaniu na „Dostawa profesjonalnego wyposażenia oświetleniowego" w obiekcie Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE "TEATR", ul. Grabowa 8, 05-501 Piaseczno

Dokument można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
Na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą informuję, że w postępowaniu na „Dostawa profesjonalnego wyposażenia oświetleniowego i efektów scenicznych" w obiekcie Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy GAMUZ J.P. GACKA SPÓŁA JAWNA, 40-133 Katowice, ul. Alfonsa Górnika 9A.

Dokument można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
Na podstawie art. 86 ust. 5 ustawy z 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.), zwanej dalej: ZamPublU p.o. dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana publikuje informacje z otwarcia ofert, które odbyło się w środę, dnia 2 października 2019 r. w postępowaniu na "Dostawa profesjonalnego wyposażenia oświetleniowego". Dokument można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
Na podstawie art. 86 ust. 5 ustawy z 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.), zwanej dalej: ZamPublU p.o. dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana publikuje informacje z otwarcia ofert, które odbyło się w środę, dnia 2 października 2019 r. w postępowaniu na "Dostawa profesjonalnego wyposażenia oświetleniowego i efektów scenicznych". Dokument można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
p.o. Dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie informuje, że dn. 24.09.2019 został ogłoszony przetarg nieograniczony na zadanie o nazwie " Dostawa profesjonalnego wyposażenia oświetleniowego" finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu "Przebudowa parku oświetleniowego dużej sceny Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

Wszystkie informacje dotyczące przetargu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
p.o. Dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie informuje, że dn. 24.09.2019 został ogłoszony przetarg nieograniczony na zadanie o nazwie " Dostawa profesjonalnego wyposażenia oświetleniowego i efektów scenicznych" finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu "Przebudowa parku oświetleniowego dużej sceny Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

Wszystkie informacje dotyczące przetargu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5 zł).

W Teatrze Dormana zapraszamy na spektakl przedpremierowy "Opowieści ze zmyślonego cyrku" w reż. Marty Kuczyńskiej i Jacka Timingeriu w sobotę, 18 maja o godzinie 11:00. Kasa biletowa, w której można nabyć bilety, czynna jest w tym dniu od godziny 9:00. Obowiązuje limit czterech biletów na osobę.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli dostępne są na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.Niespodzianka! Już 1 czerwca o godzinie 17:30 zapraszamy Państwa na premierę nowego spektaklu Baby Sceny pt.: "Ciuf Ciuf" w reżyserii japońskiego artysty Atsuto Suzuki. Atsuto przygotowuje widowisko dla najmniejszych widzów dzięki wsparciu Kolei Śląskich - a efekty jego pracy będzie mogli zobaczyć już wkrótce!

Spektakl tworzony jest w koprodukcji z Indian Elephant Theatre z siedzibą w Tokio. Bilety dostępne są w zakładce "repertuar".Do premiery zostało naszego najnowszego przedstawienia familijnego zostało 13 dni!

Żonglujemy, tańczymy na szarfach, skaczemy na trapezach i gramy na instrumentach - przed nami ostatni tydzień przygotowań przed pokazami przedpremierowymi.Spektakl w pocie czoła przygotowują z nami mistrzowie nowego cyrku z Kejos The-At-Er - Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu, oraz mistrzowie małych instrumentów z zespołu Małe Instrumenty. Ale będzie się działo!

"Opowieści ze zmyślonego cyrku" na postawie powieści "Przygody Pędrka Wyrzutka" Stefana Themersona lądują w Będzinie 18 maja - nie może Was tam zabraknąć!Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy,

Zwracamy się do Was jako zespół pracowników i artystów Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie — nie tylko jako przedstawiciele środowiska artystycznego, ale przede wszystkim przyjaciele, znajomi, koledzy.

Kiedy przed ponad siedemdziesięciu laty Jan Dorman wraz ze swoją małżonką powołał do życia Międzyszkolny Teatr Dziecka, na pierwszym miejscu stawiał dobro i rozwój dzieci. To właśnie dzieci były dla Dormana motywacją i motorem napędowym działań, które w rezultacie doprowadziły do powstania Teatru Dzieci Zagłębia. Przez ponad trzydzieści lat jego praca zmieniła sposób patrzenia i traktowania w teatrze najmłodszego widza; jego troska, poświęcenie i zaangażowanie na zawsze wpłynęły na szacunek, z jakim twórcy powinni podchodzić do młodych ludzi.

Droga Dormana nie należała do dróg łatwych. Do dziś wspomina się determinację, upór i wytrwałość, z jakimi dążył do realizacji swoich celów. Nasz Teatr, pragnąc kontynuować dziedzictwo swojego założyciela, także wielokrotnie stawiał czoła licznym przeciwnościom losu - w pamięci wielu z nas nadal stają dramatyczne sceny rozgrywające się zaledwie kilka lat temu. Często nie docenia się znaczenia pracy na rzecz dzieci. Przypisuje się jej niewielką wartość, nie zauważając, jak trudna i wymagająca jest to rola - ani tego, jak wielka rzesza ludzi w perspektywie kraju stawia dobro dzieci na pierwszym miejscu, gdy obok Was oddają mu swoją energię niezliczeni artyści, animatorzy, instruktorzy ośrodków kultury.

Z wielkim smutkiem i niepokojem obserwowaliśmy wydarzenia ostatnich tygodni. Nasz Teatr stanął w miejscu; z dnia na dzień odwoływaliśmy kolejne spektakle, wpatrując się w nieruchome drzwi, przez które jeszcze parę dni temu przechodziły całe klasy, szkoły, przedszkola. Rozumieliśmy, że stajemy się częścią niezwykle ważnych wydarzeń; nasza pusta sala widowiskowa była świadectwem zmian. W osobistych i telefonicznych rozmowach słuchaliśmy od Was o przebiegu tych niezwykłych tygodni. Wiedzieliśmy, że im trudniejsza jest Wasza sytuacja, w tym gorszej znajdzie się i nasz Teatr, podobnie jak dziesiątki teatrów dla młodego widza w całym kraju.

Zależy nam, abyście czuli nasze wsparcie i mogli traktować Teatr Dzieci Zagłębia jako miejsce ponad podziałami. Chcemy, abyście zarówno Wy, jak i wasi uczniowie, nie porzucali myśli o przyjeździe do Będzina. Jesteśmy gotowi grać, prowadzić warsztaty i wspólnie z Wami nadal odważnie prowadzić młodych ludzi w świat dorosłości - wierzymy w głęboki sens i znaczenie tej ciężkiej i trudnej pracy.

Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy - bez Waszej obecności w naszym Teatrze w nadchodzących miesiącach nie jesteśmy w stanie funkcjonować i istnieć. Dziękujemy, że każdego dnia kształtujecie przyszłość nadchodzącego pokolenia.

Podpisano: PRACOWNICY TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA IM. JANA DORMANA W BĘDZINIEPrezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza uczniów będzińskich szkół i przedszkoli wraz z opiekunami na bezpłatny pokaz spektaklu „Karolcia”, w piątek, 12 kwietnia o godz. 10.00. W sprawie rezerwacji biletów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widowni pod numerem telefonu 32 267 73 12.

Prosimy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej. Spektakl jest odpowiedni dla dzieci od 6 roku życia.Informujemy, że 16 maja o godzinie 18:00 nasz Teatr zagra spektakl Justyny Łagowskiej "Pamięć Rutki" na Festiwalu Mała Boska Komedia, organizowanym przez Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie. Mała Boska Komedia jest jednym najważniejszych festiwali spektakli dla dzieci i młodzieży w Polsce - gratulujemy!Teatr Dormana już poraz czwarty dzięki Iteatr i TVP3 Katowice za pośrednictwem (nomen omen) sieci, zagrał spektakl transmitowany do szkół na terenie Polski. Dzisiejszą transmisję obejrzało ponad 13 000 uczniów z 272 placówek w całej Polsce. Dziękujemy!.Już 29 marca zapraszamy na pierwszy koncert odbywający się w ramach "Drugiej Zmiany Teatru Dormana", cyklu przedstawień dla dorosłych na Małej Scenie - prezentujemy zespół "Siostry Łotry"!

Zapytani, dlaczego to, co tworzą określili mianem „piosenki humanistycznej” odpowiedzieli: bo to takie od człowieka dla człowieka. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

Bilety na koncert dostępne są w zakładce "repertuar".Już w tę sobotę, 23 marca, zapraszamy Państwa na premierę nowego spektaklu familijnego "Pinokio" w reżyserii Anny Retoruk. Bilety dostępne są w zakładce "repertuar" naszej strony internetowej.Jak wygląda Polska oczami kogoś, kto poznaje ją po raz pierwszy?
W jaki sposób pachną polskie góry, a jak smakuje polskie morze?
Jak się tańczy krakowiaka, a kto spotyka w lesie dzika — to znaczy żubra?

Zapraszamy najmłodszych widzów na niezwykłą podróż po naszym kraju - razem z twórcami pochodzącymi z odległej Tongi i Nowej Kaledonii. Steev i Ebonie, na co dzień mieszkający na dalekich pacyficznych wyspach, przez dwa marcowe tygodnie podróżowali po całej Polsce odwiedzając jej najdalsze zakątki. Teraz dzielą się z dziećmi doświadczeniami ze swojej wyprawy - i opowiadają o naszej ojczyźnie w zupełnie nowy sposób. Wspólnie z aktorami Teatru Dormana mali podróżnicy poznają wyjątkowe miejsca na mapie naszej ojczyzny. Kto wie - może po przedstawieniu Wasze niedzielne rowerowe wycieczki okażą się dużo dłuższe, niż do tej pory!

Spektakl produkowany jest w koprodukcji z "On The Spot - Arts Initiative" z siedzibą w Nuku'alofa, Królestwo Tonga.

Patronaty honorowe nad spektaklem objęli: Ambasada RP w Wellington, Prezydent Miasta Białystok, Burmistrz Miasta Zakopane, Burmistrz Miasta Łowicz oraz Burmistrz Kartuz.

Partnerami spektaklu są Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Miasto Kraków, Muzeum Arkadego Fiedlera oraz Centrum Bajki w Pacanowie.

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane24, Dziennik Zachodni, Śląskie naszemiasto.pl, Radio Katowice, Radio Gdańsk S.A., CzasDzieci.pl oraz Dziennik Teatralny.

Spektakl jest częścią projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." sfinansowanego ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.Informujemy, że w poniedziałek, 4 marca o godzinie 10:00 odbędzie się pożegnanie z tytułem "Zwierzęta Doktora Dolittle" w reż. Jerzego Bielunasa. Zapraszamy także na przedostatni pokaz spektaklu w sobotę, 2 marca, o godzinie 16:00. .Teatr Dormana otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura kultury” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na zadanie pod nazwą:"Przebudowa parku oświetleniowego dużej sceny Teeatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana". Kwota dofinansowania to aż 450 tysięcy złotych! Dzięki tym funduszom duża scena Teatru Dormana zostanie wyposażony w nowoczesne oświetlenie sceniczne.

.W ramach drugiej odsłony cyklu „Historia Polski w dramacie” Alina Moś-Kerger wyreżyseruje czytanie performatywne klasycznego dramatu Alojzego Felińskiego „Barbara Radziwiłówna”. Zapraszamy 8 II o 12:00 na dużą scenę Teatru Dormana. Zapraszamy na stronę projektu..2 lutego odbędzie się pierwsza w tym roku premiera Teatru Dormana. Zapraszamy na „Misia Leopolda” spektakl w reżyserii Olimpii Bogusz dla najmłodszych dzieci (od pół roku do pięciu lat). Kolejne spektakle odbędą się 16, 18, 21, 22 i 23 lutego. Występuje Milena Jabłońska / Ewa Zawada i Jacek Mikołajczyk / Rafał Pietrzak. Zapraszamy do odwiedzenia strony spektaklu.

fot. Julita PasikowskaDzięki dofinansowaniu z programu MKiDN „Niepodległa” w Teatrze Dormana odbędzie się cykl czytań performatywnych dla młodzieży „Historia Polski w dramacie”. Grupa reżyserów przygotuje z aktorami Teatru interpretacje ważnych tekstów dramatycznych odnoszących się do historii Polski. Cykl rozpocznie „Legenda” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Grzegorza Grecasa. Zapraszamy na stronę projektu..

Dnia 8 grudnia 2018 o godzinie 16:00 zapraszamy na spektakl pt.: "Kopciuszek" w reżyserii Jerzego Machowskiego oraz spotkanie ze św. Mikołajem. Podpisane paczki, imieniem i nazwiskiem dziecka, będzie można składać w/w dniu od godziny 15:00.Z radością informujemy, że dwa nasze spektakle - „Plastusiowy Pamiętnik” w reżyserii Edyty Januszewskiej i „Karolcia” w reżyserii Judyty Berłowskiej zostały zakwalifikowane do IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”, organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie - twórcom gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces!Już w tę sobotę, 10 listopada w naszym Teatrze odbędzie się charytatywny pokaz spektaklu „Karolcia” w reż. Judyty Berłowskiej, z którego część przychodów zostanie przekazana Fundacji „Zdążyć z Pomocą” na rehabilitację Madzi Rajskiej. Zachęcamy do rezerwowania biletów!
Chwalimy się! Dzięki złożonym wnioskom Teatr Dormana otrzymał dofinansowania ze środków Programu Wieloletniego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Niepodległa 2018-2022”, na realizację aż dwóch zadań:

1. Serii czytań dla młodzieży pod zbiorczym tytułem “Historii polski w dramacie”, oraz
2. Realizację trzech premier dla dzieci i młodzieży w 2019 roku - zadanie pod tytułem “Cudze chwalicie, swego nie znacie - Stulecie Niepodległości w Teatrze Dormana”.

Otrzymanie wsparcia MKiDN na realizację aż dwóch zadań to dla nas wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy - mamy nadzieję, że jej efektami będziemy mogli dzielić się wspólnie z Państwem na obu naszych scenach już w najbliższych miesiącach. Najbliższa planowana premiera w ramach programu „Niepodległa” już w kwietniu - a w tajemnicy możemy zdradzić wam, że szykujemy dla najmłodszych widzów nowe przedstawienie „Baby Sceny”!Dziennik Poliny Żerebcowej, obecnie uznanej pisarki i dziennikarki, to poruszający zapis wchodzenia w dorosłość w trakcie trwania wojny. Czeczeńska autorka opisuje swoje dzieciństwo i młodość, które przypadły na lata 1994–2004. Najpierw jako dziewięcioletnia dziewczynka, potem jako nastolatka dokumentuje swój proces dojrzewania, prezentuje własną wizję świata i uwiecznia doświadczenia, które ją kształtują – rejestruje całe swoje życie, które toczy się podczas przerażających wojen czeczeńskich.

Spektakl w reżyserii Iwana Wyrypajewa, którego głównym bohaterem jest wspomniany dziennik prezentowany przez wybitnego aktora, Andrzeja Seweryna, oddaje głos Polinie, by mogła opowiedzieć nam o tym, co przeżyła, co działo się na przestrzeni 10 lat, podczas dwóch wojen czeczeńskich. Tak oto tworzy się opowieść o tym, jak w najbardziej nieludzkich okolicznościach pozostać człowiekiem.

We współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie oraz Domem Produkcyjnym WEDA, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to niezwykłe przedstawienie będzie gościło na deskach będzińskiej sceny już w poniedziałek, 5 listopada - zachęcamy do rezerwacji biletów w Biurze Obsługi Widza pod numerem +48 32 267 73 12.
NNa podstawie art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą informuję, że w postępowaniu na „Przyłącze instalacji zasilania w obiekcie Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.” za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy VOLTAR SYSTEM Sp. z o.o., ul. Oświęcimska 32, 43 – 100 Tychy.

Dokument można znaleźć tutaj oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
Na podstawie art. 86 ust. 5 ustawy z 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.), zwanej dalej: ZamPublU dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana publikuje informacje z otwarcia ofert, które odbyło się w piątek, dnia 5 października 2018 r. w postępowaniu na „Przyłącze instalacji zasilania w obiekcie Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie”. Dokument można znaleźć tutaj oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
16 października Teatr Dormana miał szansę dwukrotnie zaprentować swój spektakl w reżyserii Justyny Łagowskiej pt.: „Pamięć Rutki” na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”. Ze stolicy wróciliśmy z nagrodą - wyróżnieniem przyznawanym przez Jury Juniorów, czyli dziecięce Jury tego prestiżowego festiwalu!

Gratulujemy realizatorom i zespołowi - a Was zapraszamy do zakupu biletów na nasze styczniowe pokazy "Pamięci Rutki" w Będzinie!Uprzejmie informujemy, że z powodów technicznych w dniu 17 listopada Teatr Dormana zagra na dużej scenie spektakl "Cudowna lampa Aladyna" zamiast planowanego na ten dzień "Kota w butach". Za zmianę przepraszamy.Drzewa pochłaniają szkodliwy dla nas dwutlenek węgla i uwalniają życiodajny tlen, dają pożywienie i schronienie tysiącom gatunków zwierząt, roślin i grzybów, oczyszczają wodę, łagodzą klimat i skutki zjawisk atmosferycznych. Tymczasem co roku z powierzchni naszej planety znika kilkadziesiąt milionów hektarów lasów. Bez nich Ziemia zamieni się w jałową pustynię. Na każde 100 ściętych drzew 14 wykorzystuje się do produkcji papieru.

Jesteśmy przekonani, że ludzie powinni brać odpowiedzialność za środowisko i mieć świadomość jakie konsekwencje przynoszą ich decyzje. Chciwość, upodobanie do wygody i niechęć do zmian to nie są wartości, na których można opierać naszą przyszłość. Dążymy do tego, by Teatr Dormana, będący publiczną instytucją kultury, włączył się w walkę o lepszy kształt świata. Staramy się, by działalność Teatru była maksymalnie przyjazna środowisku, nie wiązała się z produkcją zbędnych odpadów i nie przyczyniała się do wylesiania Ziemi.

Dlatego od tego sezonu zaprzestajemy wysyłania papierowych zaproszeń na premiery zastępując je e-mailem. Wszelką możliwą korespondencję wewnętrzną i zewnętrzną zastępujemy pocztą elektroniczną. Dodatkowo do końca roku przejdziemy w całości na papier pochodzący z recyklingu dążąc jednocześnie do zminimalizowania jego zużycia. Szacujemy, że te zmiany przyczynią się do ochrony nawet kilkunastu drzew rocznie.

Podpisano:
Paweł Klica & Jakub Kasprzak,
Dyrektor & Dyrektor Artystyczny Teatru Dormana

Dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie informuje, że dn. 20.09.2018 został ogłoszony przetarg nieograniczony na zadanie o nazwie "Przyłącze instalacji zasilania w obiekcie Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie" finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura.

Wszystkie informacje dotyczące przetargu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Będzina.
Z radością informujemy, iż Teatr Dormana pozyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację zadania "Przyłącze instalacji zasilania w obiekcie Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie". Dzięki tej inwestycji nasz teatr będzie mógł bezpiecznie pracować na nowoczesnym sprzęcie nagłośnieniowym i oświetleniowym - to wspaniałe wieści!

Początek jesieni to emocjonujący teatralnie okres, który w Teatrze Dormana upłynie pod znakiem polskiej klasyki dla dzieci. Przed nami przygody sympatycznego plastelinowego ludzika w „Plastusiowym pamiętniku” (premiera 29 IX) i niezwykłej dziewczynki, która odnalazła zaczarowany koralik w „Karolci” (premiera 12 X).
Zapraszamy do działu edukacja, gdzie prezentujemy nową, bogatą ofertę zajęć Teatru Dormana, na którą składa się zwiedzanie teatru z przewodnikiem, lekcja z konstruowania lalek oraz warsztaty przypisane spektaklom, które poszerzają konteksty przedstawień, pomagają młodym widzom w pełniejszym odbiorze dzieła i inspirują do samodzielnych poszukiwań teatralnych.

Zajęcia są możliwe do zarezerwowania dla grup zorganizowanych, a w wybrane soboty odbywają się także dla widzów indywidualnych.
16 września nasze „Cicho” prezentowane było w serbskiej Suboticy w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci! W Będzinie spektakl będzie możliwy do obejrzenia dopiero w przyszłym roku.

Żeby umilić Państwu czekanie, zapraszamy tymczasem na „Plastusiowy Pamiętnik”, „Karolcię”, „Zorro”, „Kota w butach” i inne niepowtarzalne spektakle Teatru Dormana grane jesienią tego roku.
Ruszyła nowa strona internetowa Teatru Dormana. Na naszych widzów czeka estetyczna szata graficzna, przejrzysty układ treści oraz możliwość kupowania biletów on-line. Zapraszamy do przeglądania!


Od nowego sezonu Teatr Dormana będzie instytucją współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 16 lipca Teatr gościł wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego, starostę będzińskiego Arkadiusza Watoła oraz członka zarządu powiatu będzińskiego Rafała Pietrzyka, którzy podpisali porozumienie trójstronne zgodnie, z którym minister kultury przekazywać będzie Teatrowi Dzieci Zagłębia środki w formie dotacji podmiotowej w wysokości nie mniejszej niż 520 000 zł rocznie, powiat w wysokości nie mniejszej niż 750 000 zł rocznie, natomiast miasto Będzin nie mniej niż 980 000 zł rocznie.

Przyznanie dodatkowych środków traktujemy jako wyróżnienie dotychczasowego dorobku Teatru Dormana. Umożliwi ona naszej instytucji dalszy, dynamiczny rozwój artystyczny, logistyczny i infrastrukturalny.
18 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne dla dzieci zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji programu „Lato w teatrze”.

Wszyscy zainteresowani powinni wziąć w nim udział. Warsztaty rekrutacyjne mają na celu przybliżenie specyfiki zajęć – to nie casting. Uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na umiejętności artystyczne, lecz pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona! Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć twórczej pracy i obecność w całym cyklu warsztatów (13 dni zajęć). Artystyczne warsztaty w tym roku są adresowane do dzieci w wieku 8-11 lat i odbędą się w dniach: 30 lipca – 12 sierpnia 2018.

Co zrobić aby uczestniczyć w tegorocznym programie „Lato w teatrze”?

  • Zapisać się na spotkanie rekrutacyjne – Teatr Dzieci Zagłębia, ul. Teatralna 4, bow@teatr.bedzin.pl, tel. (32) 267-73-12.

  • Przyjść na warsztaty rekrutacyjne i wypełnić kartę zgłoszenia (dostępną na spotkaniu). Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

  • Pełnym energii i ciekawości świata uczestniczyć w warsztatach w dniach 30 lipca – 12 sierpnia
Tekstem, który będzie dla nas inspiracją w tym roku jest powieść Adama Bahdaja pt. “Wakacje z duchami”. Ta kultowa książka (oraz powstały na jej podstawie serial) to przygodowa opowieść łącząca zamierzchłą historię zamku ze współczesnymi przygodami młodych bohaterów. Zamek w Będzinie już mamy, bohaterów zapraszamy na warsztaty!

Uczestnicy warsztatów będą poznawać teatr z różnych perspektyw, i pomogą nam w tym m.in. warsztaty teatralne, muzyczne, scenograficzne, tworzenia gier oraz promocyjne.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Uczestnicy będą pracować w dniach 30 lipca – 12 sierpnia (13 dni – z wyłączeniem niedzieli 5.06) po 6 godzin dziennie (godz. 10:00-16:00). Bezpłatne zajęcia odbywać będą się w Teatrze Dzieci Zagłębia. Rodzice lub opiekunowie muszą zadeklarować udział dziecka w trakcie trwania całego turnusu.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

#latowteatrze #instytutteatralny #lwt #latowteatrzebedzin

Wielkie nieba! Koniec sezonu, do wakacji tylko miesiąc, a w Teatrze Dormana nadchodzi wielka rewolucja!

1 czerwca nastąpi uroczyste otwarcie Małej Sceny Teatru na dworcu PKP Będzin Miasto – a świętować to wydarzenie będziemy aż dwiema premierami, bajką „Skąd słonie mają trąby?” w reżyserii jednego z najciekawszych południowoafrykańskich reżyserów (podróż z Kapsztadu do Będzina zajmuje mu ponad 20 godzin!) i współczesną adaptacją „Antygony”, którą przygotowuje wschodząca gwiazda młodego pokolenia polskich reżyserów Tomasz Kaczorowski! Kiedy dwudziestego siódmego kwietnia podpisywaliśmy umowę na przekazanie przestrzeni nikt nie wierzył, że uda nam się w zaledwie miesiąc stworzyć od zera nową teatralną przestrzeń – przekonajcie się Państwo sami, co wyszło z naszej ciężkiej pracy!

Data inauguracji sceny: 1 czerwca 2018 roku
Adres: Dworzec PKP Będzin Miasto,
I piętro, Plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, Będzin
wejście przy peronie 1
Ilośc miejsc na widowni: 40

Cena biletu na spektakle „baby sceny”: 20 złotych (rezerwacja telefoniczna lub osobista, płatności i odbiór biletów wyłącznie w kasie na Teatralnej 4)

Przeznaczenie: Na Małej Scenie Teatru Dormana mają być wystawiane wszystkie spektakle „baby sceny” (tzn. dla dzieci od 1 do 6 roku życia) oraz spektakle dla młodzieży (14+) i dorosłych. Ma ona również funkcjonować jako przestrzeń do prowadzenia warsztatów, spotkań, działań artystycznych i innych wydarzeń. Mała Scena Teatru Dormana powstaje dzięki współpracy z Miastem Będzin.

MANIFEST ZAŁOŻYCIELSKI

Twórczość rozprzestrzenia się i zaraża miasto. Kreatywność ograniczana czterema ścianami budynku przy Teatralnej 4 domaga się ujścia. Ogłaszamy otwarcie Małej Sceny Teatru Dormana, przestrzeni zlokalizowanej w budynku dworca kolejowego Będzin Miasto! W samym centrum, między turkotem pociągów, warkotem autobusów i krokami przechodniów wyrosło miejsce poświęcone sztuce. Będą w nim organizowane spektakle dla najmłodszej publiczności, przedstawienia dla młodzieży oraz propozycje dla dorosłych. Będzie to przestrzeń przyjazna dla mieszkańców i przyjezdnych, otwarta na oddolne inicjatywy i służąca całej wspólnocie miejskiej. Zapraszamy! Sztuka zaraża miasto. Dajcie się zarazić!