„WAKACJE Z DUCHAMI” CZYLI WARSZTATY „LATO W TEATRZE 2018”

18 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne dla dzieci zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji programu „Lato w teatrze”.
Wszyscy zainteresowani powinni wziąć w nim udział. Warsztaty rekrutacyjne mają na celu przybliżenie specyfiki zajęć – to nie casting. Uczestniczyć mogą wszyscy  zainteresowani – bez względu na umiejętności artystyczne, lecz pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona! Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć twórczej pracy i obecność w całym cyklu warsztatów (13 dni zajęć). Artystyczne warsztaty w tym roku są adresowane do dzieci w wieku 8-11 lat i odbędą się w dniach: 30 lipca – 12 sierpnia 2018.

Co zrobić aby uczestniczyć w tegorocznym programie „Lato w teatrze”?

– zapisać się na spotkanie rekrutacyjne – Teatr Dzieci Zagłębia, ul. Teatralna 4, bow@teatr.bedzin.pl, tel. (32) 267-73-12.

– przyjść na warsztaty rekrutacyjne i wypełnić kartę zgłoszenia (dostępną na spotkaniu). Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. 

– pełnym energii i ciekawości świata uczestniczyć w warsztatach w dniach 30 lipca – 12 sierpnia

Tekstem, który będzie dla nas inspiracją w tym roku jest powieść Adama Bahdaja pt. “Wakacje z duchami”. Ta kultowa książka (oraz powstały na jej podstawie serial) to przygodowa opowieść łącząca zamierzchłą historię zamku ze współczesnymi przygodami młodych bohaterów. Zamek w Będzinie już mamy, bohaterów zapraszamy na warsztaty!

Uczestnicy warsztatów będą  poznawać teatr z różnych perspektyw, i pomogą nam w tym m.in. warsztaty teatralne, muzyczne, scenograficzne, tworzenia gier oraz promocyjne.

PRZEBIEG ZAJĘĆ
Uczestnicy będą pracować w dniach 30 lipca – 12 sierpnia (13 dni – z wyłączeniem niedzieli 5.06) po 6 godzin dziennie (godz. 10:00-16:00). Bezpłatne zajęcia odbywać będą się w Teatrze Dzieci Zagłębia. Rodzice lub opiekunowie muszą zadeklarować udział dziecka w trakcie trwania całego turnusu.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

#latowteatrze #instytutteatralny #lwt #latowteatrzebedzin