BILET DO TEATRU ZA 300 GROSZY – GROSZE GRAJĄ ROLĘ!

Grosze grają rolę! Bilet do teatru za 300 groszy!

12 maja br. obchodzony będzie, już po raz czwarty, Dzień Teatru Publicznego. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł). To znacząca kwota.

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie również przyłączył się do akcji. W ramach niej dostępne będą bilety na spektakl „Kot w butach” w reż. Jakuba Kasprzaka, grany 12 maja o godz. 11:00.

Sprzedaż biletów na spektakl „Kot w butach” rozpocznie się w sobotę 12 maja 2018 r. od godz. 9:00 w Kasie Biletowej Teatru Jedna osoba może kupić maksymalnie pięć biletów. Nie prowadzimy rezerwacji biletów oraz przedsprzedaży. Płatność za bilety w ramach akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” tylko gotówką.

Akcja „Bilet do teatru za 300 groszy” finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Dzień Teatru Publicznego | Bilet do teatru za 300 groszy

#dzieńteatrupublicznego #bilet300groszy #groszegrająrolę

„KOT W BUTACH”

Najnowszy spektakl familijny w reżyserii Jakuba Kasprzaka to baśniowa uczta dla małych i dużych. Oczarowani oszałamiającym, w pełni wierszowanym tekstem wraz z Kotem w Butach (w tej roli zjawiskowa Sara Lech) wyruszą w zapierającą dech podróż. Zaprowadzi ich ona od ubożuchnego młyna, przez mroczną wieżę czarnoksiężnika aż po chwałę, bogactwo i szmaragdowy splendor królewskiego tronu.
Zespół Teatru Dormana porwie Państwa w wir szaleńczej przygody, której tylko najdzielniejsi stawią czoła. Zapraszamy na spektakl pełen przewrotnych choreografii w magicznej scenografii Barbary Matei z zachwycającą muzyką Pawła Jeleniewskiego. Aktorzy i widzowie podróżując przez baśniową krainę, pokonują wpław rwące rzeki, toczą epickie bitwy, galopują w lawinowym tempie zmierzając do największej przygody jaką widzieli Państwo w Teatrze.

Autor i reżyser: Jakub Kasprzak
Scenografia: Barbara Mateja 
Muzyka: Paweł Jeleniewski

Obsada: Katarzyna Bała, Edyta Dziura, Karol Gaj, Patrycy Hauke, Sara Lech, Agata Madejska, Jacek Mikołajczyk, Joanna Rząp, Stefan Szulc,Michał Woźniak, Ewa Zawada, Wojciech Żak 

Premiera: 24 lutego 2018
Czas: 1 godzina 40 minutu  (w tym przerwa)