„CHO-HON” GOŚCINNY SPEKTAKL Z SEULU

Kultowy spektakl z Korei Południowej już 11 lutego w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie!

W niedzielę 11 lutego Sam-New Theater z Seulu podczas swojej jedynej trasy w Polsce pojawi się w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie – na niezwykły pokaz kultowego koreańskiego spektaklu „Cho-Hon”. Jedenastu koreańskich aktorów pod dyrekcją samego Ji Wook Kima tworzy dzieło niezwykłe, do głębi poruszające i przenoszące na scenę piękno dalekiego wschodu.

„Cho-Hon” („Przywołanie umarłych dusz”) to spektakl oparty o tradycyjne koreańskie obrzędy pogrzebowe. Przywołuje dusze „pocieszycielek”, koreańskich kobiet zmuszanych przez japońską armię do prostytucji. Artyści mają dać im pokrzepienie – i pozwolić w pokoju przejść do świata umarłych.

Dialog zastąpiony jest wyjątkową dla półwyspu koreańskiego formą ekspresji – łączącą taniec, muzykę, śpiew i wynikające z wielowiekowych tradycji formy teatralne. To poruszające widowisko upamiętnia cierpienie i ból tysięcy 위안부 – „kobiet do towarzystwa”, pokornych, cichych i odchodzących w zapomnienie niczym „poranna rosa”.

Po spektaklu w siedzibie Teatru odbędzie się spotkanie z artystami.

Scenariusz: Min Soo Ahn
Reżyseria: Ji Wook Kim
Muzyka: Ji Young Jang
Choreografia: Jong Il Kim
Reżyseria światła: Joo Won Park
Scenografia: Sung Tae Kim
Reżyseria dźwięku: Soo Young Kim
Operator projekcji: Ji Yeon Choi
Muzyka na żywo: Hye Won Park
Wykonawcy: Yoo Hee Jang, Sae Bom Choi, Jae Hoon Kim, Ji Uhn Song, Ki Uhn Choi, Joo Hee Lee, Seung Bin Baek, Hye Rim Park, Jong Du Park, Ji Hoon Jung, Chae Rin Park

Koordynatorzy trasy w Polsce: Seoeun Bag, Saessak Lee

Spektakle w Polsce realizowane są dzięki wsparciu Howon University Centre for Korean Art and Culture i Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie.

Spektakl od 16 lat.

11 lutego 2018 godz. 18:00
12 lutego 2018 godz. 9:30 i 12:30

Bilety w cenie 20 zł ulgowy oraz 30 zł normalny dostępne w kasie Teatru.

Rezerwacje pod numerem (32) 269-89-15.