„ZORRO” – ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ

Przenieśmy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego Gubernatora ludności wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjmy najgorętszą przygodę sezonu! Walczmy o dobro, by wśród tętentu kopyt, świstów szpad i zalotnych szeptów kobiet ocalić Nuevo Leon. Pełnowymiarowa obsada, popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką składają się na doskonały spektakl będący najbardziej wyczekiwaną premierą teatru familijnego w regionie. Zawitajmy do Teatru Dormana, gdzie czeka na nas zamaskowany el Zorro i przygoda ostra jak jego szpada!

Bohater – El Zorro – pojawia się w tradycji prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej. Ale nie tyko! Takich bohaterów, którzy „…odbierali bogatym i rozdawali biednym…” możemy znaleźć właściwie w opowieściach wielu krajów; na wyspach brytyjskich mamy więc Robin Hooda, a w Polsce choćby Janosika. Wszyscy oni są archetypami współczesnych super-bohaterów: bathmanów, supermanów czy spidermanów. Dlatego dziś warto sięgnąć do początku, tradycji, do opowieści o Zorro!

W naszej historii, akcja przedstawienia dzieje się w Meksyku, kraju o bogatej ulturze, oryginalnej tradycji i muzyce. W spektaklu użyliśmy cytatów plastycznych z malarstwa najsłynniejszego chyba malarza meksykańskiego – Diego Rivery, a muzycznie spektakl został oprawiony przez utwory jednego z najoryginalniejszych zespołów polskiej muzyki rozrywkowej – Tercetu egzotycznego.

Chciałbym też podziękować mojemu przyjacielowi z Meksyku – Ricardo Rubio, który cierpliwie wspomagał mnie w moich teatralnych i kulturowych, meksykańskich peregrynacjach oraz złożyć wyrazy głębokiego szacunku Pani Izabeli Skrybant, gwiazdy Tercetu Egzotycznego, bez której polska muzyka rozrywkowa nie była by tym, czym jest dziś / Arkadiusz Klucznik

PREMIERA: 2 GRUDNIA 2017 GODZ. 17:00

Twórcy:
Autor: Dariusz Czajkowski
Reżyseria:
Arkadiusz Klucznik
Scenografia:
Mariusz Napierała
Kostiumy:
Katarzyna Sankowska
Ruch sceniczny:
Urszula Pietrzak
Akrobatyka:
Michał Stanek
Fechtunek: Maciej Piotrowski
Muzyka:
Tercet Egzotyczny, Katarzyna Dziewiątkowska
Asystent reżysera:
Ewa Zawada
Inspicjent:
Edyta Dziura

Występują:
Katarzyna Bała, Edyta Dziura, Sara Lech, Agata Madejska, Agnieszka Raj-Kubat, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Karol Gaj, Patrycy Hauke, Jacek Mikołajczyk, Stefan Szulc, Michał Woźniak, Wojciech Żak

PATRONEM HONOROWYM PREMIERY JEST AMBASADA MEKSYKU

Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.