„BROMBA W SIECI” – ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie kończy właśnie przygotowania do najnowszej (i pierwszej zarazem w sezonie) premiery.
W sobotę, 16 września o godz. 17.00, repertuar będzińskiej sceny wzbogacony zostanie o spektakl
„BROMBA W SIECI” autorstwa Macieja Wojtyszki w reżyserii Rafała Sisickiego.

Kto pozna Brombę polubi ją od razu. „Bromba i inni” autorstwa Macieja Wojtyszki przez lata stał się jedną z ulubionych książek Polaków, a w roku 2003 głosami czytelników Gazety Wyborczej trafiał do „Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży”. Przez blisko cztery dziesięciolecia przygody tej wyjątkowej specjalistki od mierzenia i ważenia, doczekały się kilkunastu książkowych wznowień, kontynuacji, adaptacji rysunkowych i telewizyjnych, a co najważniejsze nie straciły nic na swojej aktualności. Bromba wciąż ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia.

Taki też jest spektakl BROMBA W SIECI. Zobaczyć w nim można znane z opowiadań Macieja Wojtyszki postacie: słynnego detektywa Kajetana Chrumpsa, poetę Fikandra, jego muzę Malwinkę, tajemniczego Pciucha, no i oczywiście Brombę. Tym razem zostają oni jednak uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania i zwyciężenia złośliwego Wirusa, niszczącego nasze komputery. Żeby go zwyciężyć odważnie przenoszą się nawet do rzeczywistości wirtualnej!

BROMBA W SIECI to spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach bez odpowiedzi, które jednak warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić,  żeby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam radość, i jak zdrowy rozsadek oraz logika pomagają ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a tym, co powinniśmy czuć.

BROMBA W SIECI to spektakl, który nie tylko opowiada, ale także śpiewa i tańczy, a wychodzące
z teatru dzieci wciąż nucą fragmenty wpadających w ucho piosenek. Przedstawienie adresowane jest do widzów od lat 7 do nieskończoności.

Autor: Maciej Wojtyszko
Reżyseria: Rafał Sisicki
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Szepruch
Muzyka: Irina Blokhina
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Hanak
Choreografia: Jakub Lewandowski
Projekcje: Paweł Szymkowiak
Zeszyt metodyczny: Anna Jadwiga Nowak
Asystent reżysera/Inspicjent: Joanna Rząp

Występują:
Agnieszka Wajs (gościnnie), Joanna Rząp, Sara Lech, Wojciech Żak, Michał Woźniak, Karol Gaj, Mateusz Pak
Jako Komputerowy Upiór – Rafał Sisicki

Premiera: 16 września 2017r. o godzinie 17:00

Spektakl dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.