PANEL DLA NAUCZYCIELI „JAK TWÓRCZO ROZMAWIAĆ Z UCZNIAMI PO WIZYCIE W TEATRZE?”

Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny dla nauczycieli gimnazjum i liceum pt: „Jak twórczo rozmawiać z uczniami o wizycie w teatrze?”

Podczas warsztatu uczestnicy poznają narzędzia do działania z grupą metodami pedagogiczno-teatralnymi, sposoby na uruchomienie dyskusji i własnej refleksji na temat spektaklu. Zastanowimy się jakimi ćwiczeniami można zastąpić rozmowę oraz jak zbudować przestrzeń do wypowiedzi o swoim doświadczeniu teatralnym. Warsztaty są częścią projektu „Pamiętniki Rutki Laskier” realizowanego w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Dormana.

Termin: 19 czerwca 2017 roku od. 15.00 – 18.00
Zapisy do 08.06.2017 r. telefonicznie 32/ 267 73 12 lub bow@teatr.bedzin.pl
Warsztaty są bezpłatne.

Prowadząca:
Agnieszka Szymańska – pedagożka teatru, producentka teatralna, trenerka. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (specjalności: pedagogika ogólna i edukacja medialna), Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Pedagogów Teatru Instytutu Teatralnego. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, w którym współtworzy projekty i prowadzi warsztaty dla dzieci, rodzin, edukatorów, a także przedmiot „Praca z widzem” na podyplomowych studiach Pedagogiki Teatru Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynuje i współtworzy działania edukacyjne współpracując z teatrami lalkowymi i dramatycznymi. Od 2010 r. współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego – obecnie przy programie „Teatroteka szkolna”, prowadząc szkolenia dla nauczycieli i instruktorów teatralnych z zakresu pedagogiki teatru, wcześniej jako ewaluatorka programu „Lato w teatrze” (2011- 2014) i producentka małych Warszawskich Spotkań Teatralnych (2010-2013). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku.