„POKÓJ OPOWIEŚCI” – WAKACYJNE WARSZTATY TEATRALNE DLA MŁODZIEŻY

Rozpoczynamy projekt „POKÓJ OPOWIEŚCI”, w ramach którego zapraszamy mieszkańców Będzina i okolic do dzielenia się swoimi historiami oraz do udziału w warsztatach teatralnych.

 

O PROJEKCIE

Tematem dyskusji z mieszkańcami jest dom-własna przestrzeń-rozumiana  jako swego rodzaju „centrum świata” każdego człowieka. Każdy posiada swoje prywatne przedmioty: ulubiony kubek i inne drobiazgi, które określają „jego przestrzeń”- miejsce, w którym czuje się dobrze, z którym jest związany, bo wiążą się z nim codzienność, wspomnienia i marzenia. Własna przestrzeń to pojęcie bardzo szerokie, z którym to związane są różne elementy: budynek, osoby bliskie (rodzina/przyjaciele), poczucie bycia „u siebie” (przynależność do wspólnoty), a także poczucie związku z miejscem zamieszkania (moje podwórko/ miasto/ojczyzna). Dla każdego człowieka termin „dom-własne miejsce” znaczy co innego i można je zdefiniować w rozmaity sposób i opowiedzieć zupełnie inną historię. Każda z nich jest interesująca i warta wysłuchania. W ramach projektu prowadzimy warsztaty opowiadania historii, w których biorą udział różne grupy społeczne i wiekowe. Zebrane opowieści staną się inspiracją do stworzenia spektaklu,  do pracy nad którym już dziś zapraszamy młodzież z Będzina.

CHCESZ SIĘ WŁĄCZYĆ?

Masz 13-17 lat i chciałbyś poznać teatr od kuchni i współtworzyć spektakl zainspirowany historiami o domu?

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH TEATRALNYCH!!!

Rozpoczynamy rekrutację na wakacyjne warsztaty teatralne, które odbędą się w dniach 10-22.07.2017 w godz. 10.00-15.00. Podczas dwutygodniowych zajęć poznacie, w jaki sposób pracować nad dykcją, emisją głosu, wyrazistością ruchu, jak wyrażać emocje, czym jest interpretacja tekstu, jak budować sceny oraz weźmiecie udział w tworzeniu elementów scenografii. Punktem wyjścia do pracy scenicznej będą opowieści o „własnym miejscu” zebrane od różnych grup wiekowych i społecznych. Dwutygodniowe zajęcia zakończy prezentacja spektaklu. Zajęcia warsztatowe poprowadzą aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia: Katarzyna Bała, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Wojciech Żak oraz Agnieszka Raj-Kubat.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Rodzice lub opiekunowie muszą zadeklarować udział dziecka w trakcie trwania całego turnusu, czyli w dniach 10.07-22.07.2017 (11 dni zajęć – z wyłączeniem soboty i niedzieli 15-16.07).

CO TRZEBA ZROBIĆ, ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?

Warunkiem zakwalifikowania do udziału jest obecność na spotkaniu rekrutacyjnym oraz prawidłowe wypełnienie karty zgłoszenia (którą uczestnicy otrzymają na spotkaniu  rekrutacyjnym).  Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty rekrutacyjne odbędą się w dn 23.05.2017 (wtorek) o godz. 18.00-19.30.

Na warsztaty rekrutacyjne obowiązują zapisy:
Teatr Dzieci Zagłębia, ul. Teatralna 4, tel. bow@teatr.bedzin.pl, (32) 267-73-12.

Uwaga – warsztaty mają na celu przybliżenie specyfiki zajęć – to nie casting. Przyjmujemy wszystkich zainteresowanych sztuką – bez względu na umiejętności artystyczne. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć twórczej pracy w zespole i obecność na całym cyklu warsztatów (11 dni zajęć).

 

Projekt „POKÓJ OPOWIEŚCI” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja kulturalna”.