TEATRALKA DORMANA PRZYZNANA!

TEATRALKA DORMANA jest coroczną statuetką przyznawaną z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru osobom
i instytucją, które w szczególny sposób zaangażowały się w promowanie pozytywnego wizerunku Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.  

Miło nam poinformować, że w tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru kapituła Teatru postanowili wręczyć statuetkę Panu Markowi Paskowi oraz Fundacji im. Anny Pasek z Będzina.

Tegoroczną uroczystość połączono z obchodami Światowego Dnia Lalkarstwa, który przypada 21 marca. Na całym świecie odbywają się z tej okazji wydarzenia związane z kultywowaniem wiedzy o teatrze, promocją twórczości artystycznej i aktywności miłośników tej sztuki. Widzowie zobaczyli spektakl „Opowieści z ulicy Brokatowej”. Przedstawienie jest zbiorem osobliwych historii pełnych zabawnych sytuacji i niesamowitych zwrotów akcji. Wydarzenia mroczne i straszne przeplatają się ze śmiechem i groteską, a z pozoru zwykły świat, pełen przedmiotów codziennego użytku, okazuje się odrealniony.

Nie obyło się bez prezentów z okazji Dnia Teatru oraz Dnia Lalkarstwa dla naszego Teatru które otrzymaliśmy od Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego którego reprezentował Wiceprezydent Rafał Adamczyk oraz Starosty Powiatowego Arkadiusza Watoły.