„CUDOWNA LAMPA ALADYNA” – ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie kończy właśnie przygotowania do najnowszej (i pierwszej zarazem w bieżącym roku kalendarzowym) premiery.
W sobotę, 25 lutego o godz. 17.00, repertuar będzińskiej sceny wzbogacony zostanie o „Cudowną Lampę Aladyna” według „Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana.

Czarodziej Babadur, chciwy władzy, dowiaduje się, że jego potęga może być nieograniczona, jeśli posiądzie cudowną lampę. Jednak wyrocznia głosi, że tylko wybrany człowiek może dotknąć lampy,  natomiast każdy inny, który skusi się na jej posiadanie straci życie.  Wybrańcem, który może wydobyć z ukrycia magiczny przedmiot jest Aladyn – prosty chłopak, który kocha życie i korzysta z niego, jak tylko się da. To on uwalnia z lampy Dżina i staje się jego panem. Szereg sytuacji, która z wynika z tego faktu prowadzi naszego bohatera aż na dwór sułtana. Lecz przysłowia arabskie mówią: szczęście i bogactwo jednego dnia się pojawia, a za moment znika. Niestety czasem wraz z ukochaną. Tym razem nawet magia może okazać się mało pomocna. A jedyne, co może odwrócić los to – o dziwo – własny spryt i zdrowy rozsądek.

Według „Klechd Sezamowych” Bolesława Leśmiana
Scenariusz i reżyseria: Ilona Zgiet
Scenografia: Jerzy Rudzki
Muzyka: Mariusz Bogdanowicz
Teksty piosenek: Dariusz Czajkowski

Obsada: Joanna Rząp, Katarzyna Bała, Sara Lech, Agata Madejska, Jacek Mikołajczyk, Patrycy Hauke, Wojciech Żak